فرش دستبافت مددجویان کمیته امداد با برند «احسان» ثبت جهانی شد

تهران - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: فرش دستبافت تولیدی مددجویان کمیته امداد به لحاظ برخورداری از کیفیت، طراحی، نوع نخ و تنوع در بافت با سابقه بیش از ۳۵ سال، از سوی سازمان مالکیت معنوی جهانی با عنوان برند «احسان» ثبت جهانی شد.

سید مرتضی بختیاری روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه کمیته امداد ایرنا در حاشیه آیین رونمایی از نشان احسان که با حضور برخی مسئولان قضایی و ارتباط ویدئو کنفرانسی با کارشناسان چند کشور خارجی در زمینه فرش ایرانی برگزار شد، اظهار داشت: نشان احسان به عنوان اولین علامت جمعی فرش با ذینفعی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)  با همکاری مرکز مالکیت معنوی قوه قضاییه و ثبت سازمان جهانی مالکیت معنوی به کمیته امداد اهدا شد.

وی تصریح کرد: فرش تولیدی مددجویان کمیته امداد به عنوان اولین برندی که در رابطه با فرش ایرانی اعلام شده، پس از ثبت جهانی از امروز به صورت رسمی در قالب یک اقدام ارزشمند رونمایی شد.

بختیاری با بیان اینکه برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال باید از توانمندی همه دستگاه‌های موجود فعال در زمینه اشتغال و کسب و کار استفاده کرد، افزود: امیدوارم با این اتفاق بزرگ و خیر، از این پس شاهد رونق بازار فرش در کشور به خصوص در امر صادرات باشیم.

وی اظهار داشت: امروز خوشحال هستیم و به همه مددجویان عزیزی که وظیفه نوکری آنها را داریم بطور رسمی اعلام می کنیم که محصولات فرش شما که در خانه بافته می شود با ثبت جهانی آن به عنوان الگویی برتر در جهان شناخته شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با قدردانی از مددجویان و تلاشگران عرصه تولید فرش و مسئولان قوه قضاییه و سازمان ثبت و املاک کشور گفت: در این زمینه مسئولان سازمان  ثبت و اسناد و املاک کشور و دیگر مسئولان قوه قضاییه و نیز مسئولان مرکز مالکیت معنوی قوه قضاییه تلاش بسزایی از خود نشان دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار جامعه