تندباد با سرعت ۴۶ کیلومتر قصرشیرین را در نوردید

قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: تندباد با سرعت ۱۲ کیلومتر در ثانیه معادل ۴۶ کیلومتر در ساعت روز سه‌شنبه این شهرستان مرزی را در نوردید.

امیرپرویز نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دمای فعلی هوای قصرشیرین ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت هوا ۳۹درصد است و طبق پیش بینی های هواشناسی سامانه ناپایدار تا روز شنبه هفته آینده در جو منطقه حاکم است.
وی اظهارداشت: از ابتدای سال زراعی جاری یعنی از اول مهرماه تاکنون در قصرشیرین ۱۱۳.۸ میلی متر باران باریده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۲ میلی متر بوده که حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: از ابتدای امسال تاکنون این شهرستان ۱۹ روز درگیر گرد و خاک بود که روزهای غبارآلود در فروردین یک روز، اردیبهشت هفت روز، خرداد ۶ روز، تیر یک روز، شهریور یک روز، آبان ۲ روز و آذرماه یک روز بوده است.

نجفی ادامه: همچنین امسال از اول فروردین ماه تاکنون ۱۵۱.۴ میلی متر باران در قصرشیرین باریده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد کاهش داشته است.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.    

سرخط اخبار استان‌ها