رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: فرهنگ ابزار اصلی گره‌گشایی در جامعه است

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مسائل اقتتصادی، معیشتی و اشتغال مردم را می‌شود با فرهنگ حل کرد گفت: ابزار اصلی گره‌گشایی در جامعه فعالیت‌های فرهنگی است و همواره عامل اصلی تمام پیروزی‌ها با فرهنگ بوده است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمد قمی روز سه شنبه در نشست با اعضای جبهه فرهنگی، اجتماعی انقلاب اسلامی استان سمنان با اشاره به ضرورت همدلی و هم‌افزایی ابراز داشت: خلوص ارزش کار نیک را چندین برابر می‌کند و صداقت و خلوصی که در نیروهای جبهه‌ فرهنگی انقلاب اسلامی وجود دارد می‌تواند منشا گشایش‌های بزرگ فرهنگی شود.

وی با بیان اینکه نبرد اصلی در جنگ چند لایه‌ای که جریان دارد، جنگ روایت‌ها و نبرد فرهنگی است گفت: کارآفرهنگی پیوند اجتناب ناپدیر با اجتماع دارد و تبلیغ مفاهیم اسلامی روح این انقلاب فرهنگی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه ریشه‌ای ترین جهاد، جهاد امید است بیان کرد:  یک واقعیت را می‌شود به چند گونه‌ بیان کرد که ناامیدی و یا امید بیافریند.

قمی با بیان اینکه امیدآفرینی نباید واهی و غیرحقیقی باشد گفت: روایت واقعی موفقیت‌ها، دستاوردها و پیشرفت‌ها در مقابل مطالبه واقعی حق مردم و بیان ضعف‌های موجود لازم است.

وی ابراز داشت: سازمان تبلبغات اسلامی شامل خادمان و موثران فرهنگ است و با وجودی که بضاعت‌ این سازمان محدود است اما پشتیبان و همراه جریان و مکتب انقلاب اسلامی هستیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: باید در سال ۱۴۰۰ به ردیف‌ها پای بند باشیم و در صورتی که هر بودجه‌ای برای هر منظوری در نظر گرفته می‌شود دقیقا برای همان قسمت هزینه شود.

وی ادامه داد: رصد فرهنگی و وجود اتاق وضعیت در استان سمنان در حوزه فرهنگ لازم است و تمام تلاش ها در گام دوم انقلاب باید در راستای ایجاد تحول باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: اگر به اعتلاف و هم‌افزایی موثر برسیم در جنگ روایت‌ها با به میدان آوردن مردم و تمام ظرفیت‌ها و ابزار موجود، می‌توانیم روایت غالب بسازیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی روز سه شنبه به منظور شرکت در آیین تودیع و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی به استان سمنان سفر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha