فرماندار سقز: شهرداری باید حافظ بیت المال و جایگاه خدمت به مردم باشد

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با اشاره به اینکه شهردار، استقلال کاری را حفظ و به منابع انسانی به دور از حب و بغض توجه کند، گفت: شهرداری باید حافظ بیت المال و جایگاه خدمت به مردم باشد.

به گزارش ایرنا، کامیل کریمیان روز سه شنبه در مراسم معرفی شهردار سقز اظهار داشت: حفاظت از بیت المال، حفظ جایگاه و شان شورا و شهرداری، حفظ استقلال کاری و خدمت به شهروندان بر اساس ماهیت کار از جمله انتظارات واقعی از این ۲ نهاد است.

وی با بیان اینکه، شهری که شهردار نداشته باشد، میدان جنگ و اختلاف بین افرادی میشود که قدرت خود را از دست داده‌اند، اضافه کرد: حفظ حرمت و جایگاه واقعی شهرداری سقز دغدغه جدی است.

فرماندار سقز با اشاره به اینکه نباید منافع شهر و شهروندان، فدای منیت افراد شود یادآور شد: خدمت در شهرداری به عنوان نهاد اجرایی عمومی و غیردولتی که بدون واسطه به شهروندان خدمات ارایه می‌کند، وظیفه خطیری است که خادمان در این دستگاه باید بر آن ببالند و این جایگاه را تقویت و ارتقا دهند.

کریمیان با بیان اینکه مردم منتظر اقدام عملی از شورا و شهرداری هستند، یادآور شد: اتمام طرح‌های نیمه تمام از جمله تکمیل پایانه مسافربری و شروع به کار پروژه زیپ لاین که ۲ میلیارد تومان هم از اعتبارات شهرستان به آن اختصاص یافته است، باید با جدیت توسط شهردار جدید در دستور کار قرار گیرد و تا پایان سال به اتمام برسد.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات شورای شهر، افزود: نقدها و تخریب ها در فضای مجازی علیه شورا و شهرداری به دلیل بهره برداری انتخاباتی تشدید می‌شود و باید شورا و شهرداری مراقب باشند زیرا آنچه باید برای آنها اهمیت داشته باشد خدمت صادقانه به مردم است.

شهردار جدید سقز هم در این مراسم با بیان اینکه به هیچ جناحی وابسته نیستم افزود: استفاده حداکثری از منابع با حداقل هزینه ها، اعتقاد به تفکر راهبردی، توجه به سیاست انقباضی مالی، اعتقاد به خلاقیت و نوآوری، اشتفاده از پتانیسل‌های گردشگری و بوم گردی، اتمام پروژه های سرمایه گذاری و نیمه تمام از برنامه های اصلی خواهد بود.

 رشید میر حسامی اضافه کرد: شایسته سالاری، به روز رسانی پرداخت حقوق، مدیریت مشارکتی و مبارزه با فساد اداری،  باور به تفکر و خرد جمعی در جهت رشد و توسعه شهر، شایسته سالاری و پایان دادن به احکام سرپرستی واحدها از دیگر برنامه های بنده در شهرداری سقز خواهد بود.

وی با اشاره به نقش سازنده اصحاب رسانه، اظهار داشت: اصحاب رسانه ناظر بر عملکرد دستگاه‌ها هستند و نقش آنان در توسعه مدیریت شهری بسیار مهم است.

 سرپرست سابق شهرداری سقز هم اظهار داشت: این نهاد ۳۱۰ میلیارد تومان به بانک شهر، تامین اجتماعی، پرونده های حقوقی و ادارات خدمات رسان بدهکار است.

لقمان شیخ عزیز اضافه کرد: از بودجه ۷۱ میلیارد تومانی شهرداری در سال جاری ۶۴ درصد آن تحقق یافته است که ۱۶ درصد آن از زمان تصدی سرپرستی ام در شهرداری سقز بوده است.

رییس شورای شهر سقز هم با اشاره به اینکه اولویت بندی مسایل و مشکلات عمران شهری، توجه به منابع انسانی، تعامل به سازمان‌ها، از دغدغه‌های جدی است، گفت: شهردار جدید فردی توانمند است که دارای ۱۰ سال سابقه شهرداری در شهرهای بوکان و سیمینه است.

محمد کرمی بر همراهی فرمانداری و مجموعه ادارات، تعامل فرا بخشی و بین بخشی تاکید کرد و افزود: مجموعه شورا برای تحقق اهداف، از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =