خادمان قرآن کریم اسفند با حضور رئیس جمهوری تجلیل می‌شوند

سمنان- ایرنا- معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیست و چهارمین و بیست و پنجمین دوره تجلیل از خادمان قرآن کریم کشور با حضور رئیس جمهوری در اسفند ۹۹ برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، عبدالهادی فقهی زاده روز سه‌شنبه در حاشیه سفر به استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: نخبگان و برجستگان قرآنی فعال در زمینه‌های مختلف علمی و فرهنگی در آیین تجلیل از خادمان قرآن کریم مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: امسال چند برنامه کلان در کشور دنبال می‌شود که اعلام رسمی و معرفی استان یزد به عنوان اولین پایتخت صحیفه سجادیه از جمله برنامه‌ها در سالجاری است.

وی اضافه کرد: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت‌های گوناگون در زمینه نهج‌البلاغه را دستور کار قرار دارد و یکی دیگر از برنامه‌های مهم معرفی شهرستان کاشان در استان اصفهان به عنوان پایتخت نهج‌البلاغه است.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد: سال آینده سال شکوفایی بیش از پیش نهج‌البلاغه در سراسر کشور است.

وی یادآور شد: ۲ هزار موسسه مستقل و شعبه موسسه های وابسته به معاونت قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور مشغول به فعالیت هستند که تلاش شده همکاری نزدیک بین این موسسات  با شعبه ها و موسسات زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی برقرار شود.

وی اضافه کرد: اتحادیه واحد کشوری بین  چهار تا پنج هزار موسسه قرآنی در فعالیت مشترک بین معاونت سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل گرفته است و با توجه به شیوع کرونا، فعالیت‌های قرآنی در بستر فضای مجازی دنبال می‌شود.

 فقهی زاده تصریح کرد: هزاران مربی قرآنی به صورت رسمی و غیررسمی در کشور فعالیت دارند.
معاون وزیر قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شیوع کرونا، گفت: آزمون سراسری قرآن و عترت در زمینه  حفظ و مفاهیم قرآن در ۱۴ رشته مستقل در ۲ بخش قرآن و احادیث در حدود ۹۰ درصد به صورت مجازی برگزار می‌شود.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در شورای قرآنی استان سمنان، افتتاح دبیرخانه جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات، بازدید از دبیرخانه پایتخت کتاب و نشست با روسای مراکز قرآنی به استان سمنان سفر کرد.

به گزاش ایرنا، ۴۸ موسسه قرآنی زیر نظر معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان سمنان فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها