بهزیستی زنجان چهار میلیارد تومان کمک مردمی جمع آوری کرد

زنجان - ایرنا - معاون مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود چهار میلیارد تومان کمک‌های مردمی در قالب پویش‌های مربوط به بهزیستی در استان زنجان جمع‌آوری شده است.

 نعمت ملکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پویش ها با هدف توسعه و گسترش رفاه اجتماعی در بین اقشار نیازمند و آسیب پذیر برگزار شده است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس مردم خیر و نوعدوست استان زنجان بیش از ۳۵۰ میلیون تومان کمک نقدی و بیش از سه میلیارد تومان نیز کمک غیر نقدی کرده‌اند.

این مسوول ادامه داد: با توجه به کمک‌های جمع‌آوری شده، این معاونت اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی، لوازم التحریر و سایر اقلام و خدمات مورد نیاز مددجویان تحت پوشش خود کرده است.

وی با اشاره به اینکه جلب مشارکت مالی و خدماتی مردم به منظور رفع نیازهای جامعه هدف، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: بهزیستی همواره خود را موظف داشته تا با سازماندهی و ایجاد شرایط ساختاری مناسب، ‌راهکارها و استراتژی های متناسب با جامعه هدف، زمینه گسترش و تعمیق مشارکتهای مردمی را فراهم کند.

ملکی به فعالیت های معاونت مشارکت های مردمی در حیطه های امور اشتغال و کاریابی، امور مشارکت های مردمی، امور هماهنگی و نظارت بر مراکز غیردولتی، امور مسکن معلولان و مددجویان اشاره کرد و افزود: منابع دولتی پاسخگوی نیازهای جامعه هدف نیست و با کمک خیرین بیش از پیش می توان مشکلات افراد تحت پوشش را رفع کرد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی کشور بحث توانمند سازی جامعه هدف واجد شرایط  را به ویژه در امر تسهیلگری اشتغال با همکاری دستگاه‌های متولی امر بر عهده دارد.

این مسوول یادآوری کرد: موضوع اشتغال از ابعاد مختلف اهمیت زیادی دارد و در این میان بهزیستی کشور به تنهایی نمی تواند این مهم را به سرانجام برساند و از طرفی ایجاد شغل برای معلولان بسیار مهم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها