۵۵ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت ثبت‌نام کردند

سمنان- ایرنا- معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۵۵ هزار نفر تاکنون برای شرکت در آزمون سراسری قرآن و عترت امسال ثبت‌نام کردند و هنوز ۲۰ روز دیگر برای ثبت‌نام فرصت باقی است.

 به گزارش ایرنا، عبدالهادی فقهی زاده روز سه‌شنبه در نشست شورای قرآنی استان سمنان در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ابراز داشت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا آزمون سراسری قرآن و عترت به صورت مجازی در کشور برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوران شیوع ویروس کرونا تعطیل نشد و با همت فعالان قرآنی به صورت مجازی در حال اجرا است.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری قرآن  و عترت از سراسر کشور ثبت‌نام کنند.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: آزمون سراسری قرآن و عترت یکی از بزرگ‌ترین آزمون‌های قرآنی  موثر در جریان سازی قرآنی در سطوح گوناگون مردمی  است.

فقهی‌زاده تصریح کرد: سمنان با جمعیت کم، در قیاس با استان‌های پرجمعیت، فعالیت قرآنی چشمگیر دارد  و انسجام فرهنگی  در حوزه‌های مختلف در این استان ستودنی است.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد:  استان سمنان همواره در آزمون سراسری قرآن و عترت  نسبت به جمعیت در سه رتبه اول کشور قرار دارد و این موفقیت نشان از عملکرد قابل قبول و فرهنگ‌بالای مردم استان است.

از فعالیت های قرآنی حمایت شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان هم در این نشست گفت: مسوولان در زمینه نشر مفاهیم قرآن و عترت  در استان با تخصیص اعتبار ویژه همراهی کنند.

آیت الله سیدمحمد شاهچراغی  ادامه داد: با همراهی بخش‌های مختلف تحول خوبی در استان سمنان  در زمینه فعالیت قرآن و عترت  انجام شده، اما در ادامه مسیر باید حمایت ویژه از این بخش شود.

وی با بیان اینکه نزدیک‌ترین عترت حضرت فاطمه‌زهرا(س) است و برای ترویج فرهنگ و سیره فاطمی باید بیش از پیش کار شود اضافه کرد: حرکت در مسیر قرآن و عترت همان حرکت در مسیر ولایت فقیه است.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در شورای قرآنی استان سمنان، افتتاح دبیرخانه جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات و نشست با روسای مراکز قرآنی به استان سمنان سفر کرد.

به گزاش ایرنا، ۴۸ موسسه قرآنی زیر نظر معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان سمنان فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha