مجوز احداث ۶ طرح گردشگری در استان قزوین صادر شد

قزوین - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: مجوز احداث ۶ طرح گردشگری از جمله ۲ اقامتگاه بوم گردی در استان صادر شد.

نادر محمدی روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای تقویت زیرساخت‌های گردشگری و توسعه این صنعت در استان، ۶ طرح گردشگری شامل یک هتل دو ستاره در محور قزوین – الموت، دو اقامتگاه بومگردی در منطقه الموت، یک واحد تاسیسات اقامتی و پذیرایی در مجتمع بین‌راهی واقع در آزادراه قزوین- کرج، تجهیز و مرمت یک بنای تاریخی با کاربری گردشگری و یک مجتمع گردشگری عمومی در قزوین پس از تایید درکمیته فنی سرمایه‌گذاری استان مجوز ایجاد دریافت کردند.

این مسوول با بیان اینکه به‌زودی عملیات احداث این تاسیسات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آغاز می‌شود،افزود: میزان سرمایه‌گذاری برای احداث این تاسیسات بیش از  ۶۰۰ میلیارد ریال پیش‌‎بینی شده و با بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای بیش از ۱۵۰ نفر در حوزه گردشگری اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های غنی استان در حوزه گردشگری و نقش مهم این صنعت به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه استان، راهنمایی، هدایت و جذب سرمایه‌گذاران  و صدور مجوزها در کوتاه‌ترین زمان ممکن از اولویت‌های حوزه معاونت سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان به شمار می‌رود و امیدواریم با رفع موانع سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اقدام‌های موثری برای تقویت زیرساخت‌ها و توسعه گردشگری استان انجام دهیم.

بر اساس آمارهای ارایه شده، استان قزوین دارای ۲۴۱ واحد تاسیسات گردشگری است که شامل ۱۰۳ مجتمع خدماتی و پذیرایی، ۸۷ واحد اقامتگاهی، ۴۸ دفتر مسافرتی و سه آموزشگاه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =