شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های زیست محیطی در مراغه ایجاد شد

مراغه - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مراغه گفت: شعبه ۲ دادیاری به عنوان شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های زیست محیطی در این شهرستان ایجاد شد.

نادر نجد روز سه‌شنبه در حاشیه دیدار با کارکنان اداره حفاظت محیط زیست مراغه به مناسبت روز هوای پاک به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قوه قضاییه حفاظت از محیط زیست را از وظایف خود می‌داند و در این راستا برای تسریع در رسیدگی به جرایم زیست محیطی، شعبه‌ای تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه برخورد جدی با متخلفان زیست محیطی در دستور کار دستگاه قضا قرار دارد، بیان کرد: اشرافیت کامل قضات، تسریع در روند رسیدگی به پرونده و کاهش و پیشگیری از وقوع جرایم زیست محیطی از اهداف ایجاد این شعبه است.

وی به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه محیط زیست اشاره کرد و ادامه داد: سازمان‌های مردم‌نهاد با ورود به موضوعات زیست محیطی در چهارچوب قانون می‌توانند از بروز بسیاری از جرایم پیشگیری کنند و در این راستا سمن‌های فعال مراغه عملکرد قابل قبولی دارند.

وی همچنین فرهنگ‌سازی عمومی از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه محیط زیست را خواستار شد و اضافه کرد: با هیچ یک از واحدها و کارخانه‌های آلاینده محیط زیست  تعارف نداریم و برابر قانون با آنها برخورد می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این واحدها اگر آلاینده‌های زیست محیطی را کنترل نکنند، دادستانی به عنوان حافظ منافع عمومی برخورد قاطعی با صاحبان آنها خواهد داشت.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد و .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =