یکصد نماهنگ با موضوع سردار سلیمانی و مادران شهدا تولید می‌شود  

تهران - ایرنا - مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:  تولید نزدیک به یکصد نماهنگ و اثر ارزشمند با موضوعات مختلف از جمله شهید والامقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مادران شهدا و شهدای محور مقاومت و... توسط هنرمندان برجسته موسیقی هر استان تولید و ارائه می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سید مرتضی حسینی با بیان اینکه  اجرای طرح ملی تولید نماهنگ با همکاری واحد موسیقی  رسانه ملی در مراکز استان‌های سراسر انجام می گیرد، افزود: با توجه به اهمیت و نقش به‌سزای هنر موسیقی در ترسیم دلاوری‌ها و رشادت‌های شهدا و ایثارگران به‌خصوص شهید والامقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم و محور مقاومت، تولیدات ارزشمند هنرمندان حوزه موسیقی و نماهنگ بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: در سال جاری با توجه به همکاری مستمر و قابل توجهی که طی سنوات گذشته با معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما انجام شد، برای افزایش کمی و کیفی تولیدات موسیقی و نماهنگ، طرح ملی تولید نماهنگ از طرف اداره هنرهای آوایی در گروه تلویزیونی شاهد تهیه و تدوین شد و طی چند جلسه مشترک با سیدحمیدرضا حسینی مدیر موسیقی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما مورد بررسی قرار گرفت و درنهایت تصمیم نهایی برای اجرای پروژه مشترک اتخاذ و طی بخشنامه رسمی به ادارات کل بنیاد استان‌ها ابلاغ شد.

وی افزود: زبان و گویش ترانه‌های این آثار غالباً تلفیق زبان فارسی و زبان و گویش محلی مختص به هر استان است که این خود باعث جذابیت و تنوع در فرم و محتوای تولیدات شده است.

حسینی زمان پخش و ارائه این آثار را در طول سال متناسب با رویدادهای فرهنگی اعلام کرد و گفت: اولویت گروه تلویزیونی شاهد در تولید این آثار کیفیت و نوآوری در تولید است که برای این موضوع شورای نظارت و ارزشیابی بر روند تولید آثار نظارت مستمر و دقیق انجام می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جامعه