تیم ملی وزنه‌برداری ایران در مسابقات جهانی و آسیایی شرکت خواهد کرد

اردبیل - ایرنا - دبیر فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان گفت: تیم ملی وزنه‌برداری ایران در رده مردان و بانوان با آمادگی کامل در مسابقات جهانی و آسیایی حضور پیدا خواهد کرد.

محسن بیرانوند روز سه‌شنبه در حاشیه برگزاری مجمع انتخاباتی هیات وزنه‌برداری استان اردبیل در گفت و گو با ایرنا افزود: هم‌اکنون اردوی تیم ملی وزنه‌برداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: شیوع ویروس کرونا در جامعه وزنه‌برداری را هم مثل سایر رشته‌های ورزشی تحت‌تاثیر قرار داد به طوری که پارسال تعداد ورزشکاران بیمه و سازماندهی شده فدراسیون وزنه‌برداری حدود سه هزار و ۳۰۰ نفر بود که این تعداد هم‌اکنون کاهش یافته است.

او از فعالیت و تمرین باشگاه‌های ورزشی و ورزشکاران در مناطق و شهرهای با وضعیت زرد و آبی خبر داد و اضافه کرد: فدارسیون تمامی تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا را به صورت دقیق انجام می‌دهد و برای همین تمرین وزنه‌برداران و باشگاه‌های ورزشی در مناطق و شهرهای با وضعیت قرمز ممنوع است.

بیراوند ادامه داد: با اجازه و موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا و فدراسیون پزشکی ورزشی امسال مسابقات وزنه‌برداری لیگ جوانان و بزرگسالان کشور با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

وی توجه و بسط و توسعه وزنه‌برداری بانوان و مبارزه با دوپینگ را از اولویت‌های فدارسیون وزنه‌برداری برشمرد و گفت: ایران از جمله معدود کشورهایی در جهان است که برای جلوگیری و آموزش وزنه‌برداران و ورزشکاران به عدم استفاده از مواد نیرو زا و دوپینگ در تمامی مسابقات کشوری آن از وزنه‌برداران تست دوپینگ گرفته می‌شود.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری با بیان اینکه وزنه‌برداری بانوان در کشور نوپا و نوظهور است، افزود: از سه سال پیش مجوز فعالیت زنان در رشته ورزشی وزنه‌برداری در ایران داده شده است ولی با این حال خانم سیده الهام حسینی موفق شد پارسال نخستین مدال‌ تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران در مسابقات بین‌المللی جام نعیم سلیمان‌اوغلو کشور ترکیه را کسب کند.

وی بیان کرد: با توجه به وجود استعدادها و پتانسیل‌های بسیار زیاد در نقاط مختلف کشور بانوان وزنه‌بردار ایران در آینده نزدیک حرف‌های زیادی در مسابقات جهانی، آسیایی و بین‌المللی برای گفتن خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه وزنه‌برداری یکی از رشته‌های ورزشی مدال‌آور است، اضافه کرد: وزنه‌برداری بعد از کشتی دومین رشته ورزشی مدال‌آور برای کشورمان است.

به گزارش ایرنا، در این مجمع انتخاباتی سعید علی حسینی با کسب ۱۰ رای از مجموع ۱۷ رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید هیات وزنه برداری استان اردبیل انتخاب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =