روزهای نخست بهمن‌ برای چهارمحال و بختیاری بارش پیش‌بینی می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری و ابتدای بهمن‌ماه بارش برف و باران در بسیاری از مناطق این استان پیش‌بینی می‌شود.

مهران چراغپور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:بارش‌ها از صبح چهارشنبه یکم بهمن ماه در استان آغاز می‌شود و تا پایان روز پنجشنبه تداوم می‌یابد.
وی، شدت بارش‌ها را برای مناطق شمالغرب استان و به طور مشخص شهرستان کوهرنگ اعلام کرد و گفت: در این مناطق کولاک برف، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و پدیده مه گرفتگی پیش‌بینی می‌شود.
چراغپور با بیان اینکه سامانه بارشی پیش‌رو از شدت زیادی برخوردار نیست، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود این سامانه ۱۳ میلیمتر بارش در کوهرنگ و پنج میلیمتر بارش در شهرستان شهرکرد به همراه داشته باشد.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اما از آنجا که این سامانه بارشی، سرد است بارش‌ها در شهرکرد نیز به شکل برف و باران خواهد بود.
چراغپور همچنین از کاهش۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای دما در استان برای روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه خبر داد و پیش‌بینی کرد، دما در شهرکرد تا ۱۷ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و دما در کوهرنگ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر کاهش یابد.
وی با تاکید بر خودداری از سفرهای غیرضروری در روزهای آینده خاطر نشان کرد: با یخ‌زدگی جاده‌ها و لغزندگی معابر، اختلال در ترددها رخ می‌دهد و توصیه می‌شود تا از سفرهای غیرضروری طی این روزها خودداری شود.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رود زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =