هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی هشدار داد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی بیانگر تشدید فعالیت سامانه بارشی در روزهای پایانی هفته جاری است که باید تدابیر خاصی در این زمینه به کار گرفته شود.

مهدی صابری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سامانه بارشی پیش بینی شده همراه با وزش باد از روز گذشته در مناطق جنوبی آذربایجان غربی فعال شده و تا روز پنجشنبه در استان مستقر است.

وی گفت: از روز جمعه با خروج سامانه بارشی، ریزش هوای سرد و یخبندان در آذربایجان غربی رخ خواهد داد و افت ۱۵ درجه ای دما نیز پیش بینی می‌شود.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: در شهرستان های جنوبی استان بارندگی ها روز گذشته ادامه داشت ولی از امروز سه شنبه به برف تبدیل می‌شود و به همه مناطق گسترش می‌یابد.

صابری ادامه داد: شهرستان سردشت در شبانه روز گذشته هشت میلیمتر بارش و ارومیه نیم میلیمتر بارندگی داشتند و سایر شهرستانها نیز ریزش باران گزارش شده است.

وی تصریح کرد: دمای ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ درجه سانتی گراد بالای صفر و چالدران با دمای منفی پنج درجه سانتی گراد سردترین شهر استان گزارش شده است.

وی افزود: با توجه به وزش باد و بارش برف، احتمال کولاک در جاده ها وجود دارد و لازم است تا شهروندان از ترددهای غیر ضروری بپرهیزند.

صابری گفت: با توجه به افت دما و یخبندان در روزهای آتی لازم است تا افرادیکه قصد تردد در جاده های آذربایجان غربی را دارند وسایل و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و سالن‌های دامداری و مرغداری ها نیز نسبت به بازبینی و تنظیم دمای خود اقدام کنند.

همه ساله در اواخر دی ماه استقرار هوای سرد در آذربایجان غربی صورت می‌گیرد و بارش برف و باران پدیده قابل ذکر برای این ایام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها