نهادهای مردمی برای همکاری با قوه قضاییه ثبت‌نام کنند

تهران - ایرنا - قائم مقام معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با تاکید بر لزوم تقویت نهادهای مردمی گفت: نهادهای مردمی با مراجعه به سامانه mosharekat.eadl.ir می‌توانند نسبت به ثبت‌نام برای همکاری با قوه قضاییه اقدام کنند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، رضا مسعودی‌فر در سومین جلسه «کارگروه ملی مشارکت نهادهای مردمی با قوه قضاییه» افزود: قوه قضاییه به عنوان نهاد حاکمیتی نیازمند کمک نهادهای مردمی برای رفع مشکلات و چالش های موجود است و برای همکاری نهادهای مردمی باید شاخص هایی تعیین شود تا روند همکاری و مشارکت  بر اساس این شاخص ها صورت پذیرد.

وی­ هدف از برگزاری این نشست را رونمایی از سامانه جامع مشارکت نهادهای مردمی دانست که با همکاری اداره کل مشارکت های مردمی و سرمایه اجتماعی و مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه راه اندازی و ایجاد شده است.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ضمن دعوت از همه نهادهای مردمی فعال کشور برای همکاری با قوه قضاییه اظهار داشت: با استفاده از سامانه جامع مشارکت نهادهای مردمی شاهد یک ارتباط دو سویه میان نهادهای مردمی و ارکان قوه قضاییه خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، هفتم اسفند ماه سال گذشته دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه مشتمل بر ۵ فصل، ۵۴ ماده و ۱۸ تبصره توسط حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار جامعه