فرماندار دهلران: شوراها بسترساز توسعه مشارکت دانش‌آموزان است

ایلام- ایرنا - فرماندار دهلران گفت: شوراهای آموزش و پرورش بسترساز توسعه مشارکت دانش‌آموزان، حمایت و تحقق اهداف با بهره‌گیری از خرد جمعی در امر تعلیم و تربیت است.

به گزارش ایرنا، مجید عسگری روز سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش دهلران به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش افزود: این شوراها نقش موثری در توسعه مشارکت در نظام تعلیم وتربیت وتحقق اهداف متعالی آن با بهره‌گیری از خرد جمعی دارند.

وی به نقش مشارکت این شورا در کمک و زمینه‌سازی برای توسعه کمی و کیفی فضاها اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت و جایگاه این شوراها در پیشبرد امور، جلسات و ارجاع مصوبات آن بطور منظم پیگیری می‌شوند.

رییس شورای آموزش و پرورش دهلران به کرونا و مشکلات آن در همه حوزه‌ها و بویژه در بحث آموزش اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش بخوبی با بهره‌گیری از برنامه شاد توانست زمینه آموزش را فراهم و از این بستر بخوبی استفاده کرد که امیدواریم این روند حتی بعد از کرونا نیز تداوم داشته باشد.

عسگری با اشاره به خدمات دولت در حوزه زیرساخت‌ها، افزود: برخی مشکلات زیرساختی هم در مناطق روستایی برای بهره‌گیری از برنامه شاد وجود دارد که با توجه به استفاده از ظرفیت صدا وسیما این مناطق نیز پوشش داده می‌شود.

وی هدف نهایی آموزش و پرورش را تربیت و پرورش افراد برای زیستن و تعالی و پیشرفت جامعه ذکر کرد و افزود: دانش‌آموزان را باید بر مبنای این اهداف پرورش دهیم و آموزش و پرورش باید به جایگاه خود در سند تحول بنیادین برسد.

امام جمعه دهلران هم گفت: نقش آموزش و پرورش در تعلیم وتربیت سنگین است و با توجه به شرایط کرونا این بار مسوولیت سنگین‌تر شده است اما آموزش و پرورش بخوبی با استفاده از فضای مجازی این مسوولیت را ادا می‌کند.

حجت‌الاسلام سیدمحسن موسوی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه نفت و گاز افزود: نیاز است وزارت نفت در راستای مسوولیت‌های اجتماعی خود در حوزه آموزش و پرورش به لحاظ فضاهای آموزشی و امکانات به شهرستان کمک کند.

وی از خیرین، بنیاد برکت و علوی هم خواست: به این شهرستان مرزی در حوزه آموزش و پرورش کمک کنند.

مدیر آموزش و پرورش دهلران هم گفت: شوراهای آموزش و پرورش حمایت کننده هستند و تصمیم و حمایت آنها موجب رفع بسیاری از مشکلات خواهد شد.

عباس بختیاری به برنامه شاد و خدمات آن به دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: معلمان در این شرایط زحمات زیادی می‌کشند و در طول شبانه روز در فضای شاد در خدمت دانش‌آموزان هستند و امر تعلیم وتربیت را دنبال می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =