شهردار جدید شهر مهاباد منصوب شد

مهاباد- ایرنا- "جمیل قادری" با حکم استاندار آذربایجان‌غربی به عنوان شهردار جدید شهر مهاباد منصوب شد.

استانداری آذربایجان غربی روز دوشنبه گزارش داد: محمدمهدی شهریاری در حکمی "جمیل قادری" را در راستای اجرای ماده ۹۹ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با آخرین اصلاحات و الحاقات مورخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ مجلس شورای اسلامی، به جانشینی از شورای اسلامی شهر مهاباد به عنوان شهردار شهر مهاباد تعیین و منصوب کرد.

در حکم استاندار آذربایجان غربی آمده: امید است با استعانت از خداوند متعال و با بکارگیری کلیه ظرفیت های مادی و معنوی مدیریت شهری و همکاری موثر با اداره کل امور شهری، شوراهای استانداری و دستگاههای اجرایی شهرستان مهاباد، با رعایت دقیق قوانین و مقررات در توسعه، عمران و آبادانی شهر مهاباد همواره موفق و پیروز باشید.

در پی اتفاقات و منحل شدن شورای اسلامی شهر مهاباد "کریم محمدنژاد" از اول مهرماه جاری از سوی استانداری آذربایجان‌غربی به عنوان سرپرست شهرداری مهاباد انتخاب شده بود.

قبل از وی نیز "کامران فاتح" به عنوان چهل و سومین شهردار مهاباد در اول خرداد سال ۱۳۹۸ از سوی اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد به عنوان شهردار این شهر معرفی شده بود.

به گزارش ایرنا و براساس اعلام دادستان عمومی و انقلاب مهاباد بیش از ۲۰ نفر در ارتباط با پرونده فساد شهرداری و شورای اسلامی شهر مهاباد طی سه ماه گذشته در این شهرستان دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۶ نفر عضو اصلی شورای اسلامی شهر هستند.

شهر ۱۶۶ هزار و ۵۱۸ نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومترمربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه اندازی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها