نساجی - شهرخودرو؛ نبرد همسایه‌ها برای خروج از بحران

ساری - ایرنا - نساجی مازندران در هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر فردا اول بهمن ماه در حالی به مصاف شهرخودروی مشهد می‌رود که هر 2 تیم به دلیل شکست های پی در پی و امتیاز ضعیف در بازی های قبلی نیاز ضروری به برد دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نساجی مازندران باید فردا در خلال هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر برابر شهر خودرو در مشهد به میدان برود در حالی که هر دو تیم به دلیل نتایج ضعیف در هفته های گذشته حال روز خوشی در جدول این رقابت ها ندارند زیرا نساجی رده چهاردهم و رقیب مشهدی اش با اختلاف سه امتیاز رده سیزدهم جدول ۱۶ تیمی این رقابت ها را در اختیار دارد و به نوعی در همسایگی هم قرار دارند و هر دو تیم برای فرار از بحران نیاز به برد در این دیدار حساس خواهند داشت.

تیم نساجی مازندران از هفته چهارم به بعد رقابت های لیگ بر فوتبال طعم پیروزی را با هدایت وحید فاضلی سرمربی سابق نچشید و از ۱۱ دیدار رقابت های لیگ برتر با ۶ باخت، دو برد و سه مساوی فقط توانست ۹ امتیاز کسب کند. همین نتایج ضعیف نیز کار دست مربی جوان نساجی داد تا جایش را به مجید جلالی معروف به آقا معلم بدهد. 

حال با امید تغییر سکان‌دار این تیم قائمشهری به نظر می رسد چیزی جز برد هواداران نساجی را خوشحال نمی‌کند و تنها سه امتیاز این بازی مقابل تیم مشهدی می تواند پس از مدت ها طعم شادی را به هواداران مازنی هدیه کند تا این تیم را از بحرانی که هفته ها گرفتارش است نجات دهد.

اگرچه برد برای تیم نساجی آن هم پس از ۷۲ ساعت از آمدن سرمربی جدید انتظار زیادی است ، ولی با بحرانی که تیم میزبان شهرخودرو این روزها با هدایت مهدی رحمتی دروازه بان اسبق تیم ملی گرفتار آن است، این فرصت را برای آقا معلم فراهم می کند تا بتواند با کسب پیروزی و سه امتیاز قدم اول را محکم بردارد.

در مقابل تیم شهر خودرو با هدایت مهدی رحمتی نیز این روزها با تمرکز و تمرینات آمادگی سازی عزم خود را جزم کرد تا از بحران کسب نتیجه نساجی در هفته‌های اخیر در داخل زمین خود در مشهد سود ببرد و بتواند با شکست نماینده مازندران در لیگ برتر لااقل خود را از بحرانی که به آن گرفتار است، نجات دهد. علاوه بر این احتمال می رود که هر نتیجه ای جز برد، شاید آخرین فرصت برای کادر فنی شهر خودرو باشد و آنها تمام توان خود را به کار می گیرند تا از این فرصت برای پیروزی خانگی و خروج از بحران استفاده کنند. 

به هر حال بازی هفته دوازدهم بین نساجی مازندران و شهر خودرو برای هر دو تیم از اهمیت زیادی برخوردار است و هر نتیجه ای به جز برد نمی تواند حداقل تغییری در سرنوشت آنها در جدول ایجاد کند. به زبان ساده‌تر تیمی می تواند در این بازی برنده از زمین خارج شود که قدر موقعیت هایش را بیشتر بداند.

نتایج دو تیم نساجی مازندران و شهر خودرو در لیگ برتر نشان می دهد که هر دو تیم در دو نقطه دفاعی و خط حمله با بحران مواجه اند به گونه ای که شهر خودرو با کسب ۱۵ گل خورده پس از ماشین سازی تبریز بدترین خط دفاعی را در بین ۱۶ تیم حاضر در رقابت های لیگ برتر به خود اختصاص داده است و در مقابل نساجی مازندران نیز صرفا با زدن ۸ گل در ۱۱ بازی تقریباً بدترین لیگ برتر در خط حمله است.

شکست شهرخودرو در گرو عبور از بحران روحی

سرمربی اسبق تیم نساجی مازندران ضعف روحی و روانی و پایین آمدن اعتماد به نفس را مهمترین مشکل این تیم شمالی بیان کرد و گفت : در شرایط فعلی بهترین راهکار برای سرمربی جدید پیش از بررسی نقاط ضعف فنی برگرداندن اعتماد به نفس بازیکنان است ، چرا که هر یک از بازیکنان این تیم در بازی های گذشته چندین موقعیت ۱۰۰ درصدی جلوی دروازه را از دست دادند.

حسین مسگر ساری در گفت و گو با ایرنا گفت: با آمدن مجید جلالی بر روی نیمکت تیم نساجی مازندران تا حد زیادی از لحاظ روحی و روانی بازیکنان این تیم شارژ شدند و ایشان با تجربه ای که بر روی نیمکت تیم های سابق خود دارد، می تواند در موقعیت فعلی به نساجی کمک کند.

وی کارنامه جلالی را در مدیریت بحران مناسب ارزیابی کرد و اضافه کرد: هر دو تیم نساجی و شهر خودرو روزهای بحرانی خود را پشت سر می‌گذارند و پیروزی برای هر دو تیم به خصوص برای تیم میزبان از اهمیت زیادی برخوردار است. به نظر می رسد تیمی می تواند پیروز از این رقابت خارج شود که از لحاظ روحی و روانی و استفاده از موقعیت ها دست برتر را داشته باشد.

بازیکن اسبق نساجی مازندران خاطرنشان کرد: نشستن جلالی بر روی نیمکت نساجی انتظارات از این تیم را نزد هواداران بیش از گذشته افزایش داد و به نظر می رسد که ایشان نیز با شناختی که از روحیه هواداران تیمش دارد، برای پیروزی می جنگد و امیدواریم که بتواند سه امتیاز این بازی را کسب کند.

دستیار جدید نساجی مازندران نیز مشکل اصلی تیمشان را ضعف روحی و روانی بازیکنان دانست و گفت: تمام برنامه چند روز گذشته کادر فنی ، برداشتن فشار روحی و روانی از دوش بازیکنان و دادن روحیه مضاعف به آنها برای دیدار برابر شهر خودرو مشهد بود.

ابراهیم کوچک زاده در گفت و گو با ایرنا افزود: به هر حال رفع مشکلات فنی و روحی روانی بازیکنان نیاز به زمان بیشتری دارد و باید همه عوامل تیم از جمله هواداران با حمایت خود از کادر فنی و بازیکنان کمک کنند تا تیم به روزهای آرمانی بازگردد.

وی اضافه کرد: اگرچه شهرخودرو همانند نساجی روزهای بحرانی خود را پشت سر می گذارد، ولی این تیم در جدول موقعیت بهتری از ما دارد و در بازی خانگی به دنبال برد برابر نساجی است و باید به گونه ای برنامه‌ریزی کنیم که اسیر غفلت ها نشویم و بتوانیم با کسب امتیاز از مشهد برگردیم.

تیم نساجی مازندران در هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر باشگاههای ایران فردا چهارشنبه اول بهمن ماه میهمان تیم شهرخودرو در مشهد است و این دیدار ساعت ۱۵ در ورزشگاه امام رضا(ع) شهر مشهد برگزار خواهد شد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha