۲۵۰ مدرسه روستاهای زنجان به اینترنت پرسرعت متصل می‌شود

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: طی دهه فجر امسال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ۲۹۳ مدرسه فاقد اینترنت استان ۲۵۰ مدرسه به اینترنت پُرسرعت متصل می‌شود.

فتح الله حقیقی روز سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه از مجموع یک‌هزار و ۶۷۵ مدرسه فعال در استان ۵۶۳ مدرسه در مناطق شهری واقع شده اند، افزود: این تعداد مدرسه شهری به اینترنت متصل هستند و مشکلی در برقرار شبکه‌های مجازی ندارند.

وی اضافه کرد: یک‌هزارو ۱۱۲ مدرسه استان نیز در مناطق روستایی قرار گرفته اند که از این تعداد ۲۹۳ مدرسه فاقد اینترنت هستند که این مشکل به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد و پس از بررسی از سوی وزیر مربوطه مقرر شد که در این راستا ۹۹ سایت ایجاد شود.

حقیقی ادامه داد: بر این مبنا با راه اندازی این تعداد سایت ۱۵ هزار خانواده روستایی به اینترنت پرسرعت متصل می شوند و طبق برنامه ریزی ها این کار در سه مرحله پیش بینی شده که مرحله آخر پایان اسفند امسال است.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر با اقدامات انجام گرفته به میزان زیادی همه سایت ها در مناطق تعیین شده راه اندازی و بیش از پیش بینی ها محقق شده است.

استاندار زنجان در ادامه بر لزوم تقویت بنیه علمی دانش آموزان زنجانی اشاره کرد و گفت: این موضوع مهم در شورای آموزش و پرورش استان مد نظر قرار بگیرد و علاوه بر آن مشارکت مردمی نیز مورد توجه باشد.

وی اضافه کرد: در قانون، اخذ عوارض سه درصدی از شهرداری ها برای آموزش و پرورش اعلام شده است که تلاش شد این رقم در استان به پنج درصد برسد و امسال چهار برابر نسبت به سال ۹۷ آموزش و پرورش وصولی داشته است. 

حقیقی با بیان اینکه طبق سند تحول آموزش و پرورش برنامه راهبرد سه ساله آموزش و پرورش طراحی و برش استانی آن تهیه شده است، افزود: این موضوع یکی از موفقیت های آموزش و پرورش استان به شمار می رود.

استاندار زنجان با اشاره به موفقیت های کسب شده استانی در حوزه های مختلف به ویژه آموزش و پرورش گفت: همکاری های بین بخشی، وحدت رویه  و از طرفی همراهی رسانه های گروهی نیز در بروز چنین موفقیت های مهم اثرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه بر اساس ارزیابی های انجام شده از عملکرد شورای آموزش و پرورش استان ها، زنجان موفق به کسب رتبه برتر کشور شد، اظهار داشت: حفظ این جایگاه بسیار مهم است و در این راستا باید تلاش های لازم را انجام داد.

استاندار زنجان در ادامه به همه گیری کرونا و فعالیت بی شائبه معلمان در تولید محتوا و ارائه آموزش ها در بستر فضای مجازی را یادآور شد و گفت: از زمان شیوع این ویروس تا کنون آموزش هرگز متوقف نشده و در این راستا معلمان جهادگرانه آموزش لازم را به گروه‌های هدف ارائه و حتی بسته های آموزشی را نیز تهیه کردند.

حقیقی سرمایه گذاری در حوزه پژوهش را امری مهم و منطقی عنوان کرد و افزود: نبود ارتباط و تعامل بین صنعت و پژوهش، به عدم ارائه پژوهش های کاربردی و ثروت آفرینی منجر شده و در واقع باید گفت در این حوزه آنگونه که باید و شاید سرمایه گذاری انجام نگرفته است.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به وضعیت خوب کرونایی خاطرنشان کرد: شرایط کنونی حاکم نباید به عادی انگاری وضعیت منجر شود و تا زمان مهار کامل ویروس باید عموم مردم  همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با اشاره به شناسایی معلمان زحمتکش در روزهای کرونایی اضافه کرد: در این راستا روسای آموزش و پرورش و فرمانداران نسبت به شناسایی این گروه اقدام کنند تا به پاس اقدامات انجام گرفته تجلیل و قدردانی شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها