درختان بلوار مطهری زاهدان برای جلوگیری از بروز خطر سبک‌سازی شده است

زاهدان_ایرنا_ مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه پنج زاهدان گفت: هرس به موقع درختان بلوار شهید مطهری زاهدان از سوی شهرداری برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی و سرسبزی بیشتر انجام شده است.

غلامرضا حمیدی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ‌برخی از درختان بلوار شهید مطهری و محدوده کوی قدس زاهدان دارای ریشه‌هایی در سطح زمین و سست هستند که با باران یا وزش باد امکان سقوط آنها وجود دارد بطوریکه تاکنون منجر به ایجاد خسارات فراوانی برای شهروندان شده است.

وی با اشاره به عمر زیاد درختان و اینکه از درون متلاشی می‌شوند افزود: این درختان با هدف سبک‌سازی و رویش مجدد و افزایش عمر آنها هرس شده است.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه پنج زاهدان با بیان اینکه این هرس‌ها در زمستان انجام می‌شود چرا که فصل خواب درخت زمان مناسبی برای انجام این کار است خاطرنشان کرد: اگر درختان را امسال هرس نمی‌کردیم برای سال بعد خشک می‌شدند.

حمیدی با بیان اینکه تاکنون تعداد زیادی درخت در سراسر شهر زاهدان از جمله مقابل منازل شهروندان کاشته شده است گفت: مراقبت و آبیاری این درختان نیازمند مشارکت شهروندان است، علاوه بر درخت‌کاری در مناطق مختلف شهر از جمله میدان سفیران امید آغاز شده است. 

وی خاطر نشان کرد: درختان کوی قدس که عمری چندین ساله دارند و بیشترشان از نوع گز و کاج هستند به دلیل رطوبت زمین و لانه کردن میلیون‌ها مورچه دچار سستی ریشه شده و تاکنون چند درخت برروی خودروهای پارک شده و سقف منازل مردم سقوط کرده است.
به گزارش ایرنا درختان محدوده بلوار مطهری بسیار تنومند با ارتفاع بلند هستند که وقتی یکی از آنها سقوط می کند علاوه بر بستن خیابان باعث تخریب دیوار و سقف منزل می‌شود. چنانچه هر یک از این درختان سقوط کند با توجه به استقرار چند دستگاه دولتی در این محدوده و توقف تعداد زیادی خودرو در حاشیه خیابان‌ها بطور حتم تعدادی از خودروها و منازل مردم دچار خسارت می‌شوند، این در حالیست که احتمال سقوط درختان برروی خودروهای عبوری و ساکنان منازل مسکونی نیز زیاد است.

در محدوده کوی قدس علاوه بر خانه های سازمانی و سکونت تعداد زیادی از مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی، همچنین ورزشگاه بزرگ ۱۷ شهریور، چندین سازمان اداری و مجتمع فرهنگی، ورزشی، مذهبی، فضای آموزشی و انتظامی مستقر هستند که همه روزه شمار زیادی از شهروندان بویژه کودکان، نوجوانان، بانوان و افراد مسن در این محدوده تردد می‌کنند، خودروهای متوقف شده در دو طرف خیابان‌ها این احتمال را دو چندان کرده که در صورت سقوط درخت خسارات زیادی به‌بار خواهدآورد همچنان‌که تاکنون خسارت‌زا بوده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها