هشت قلم محصولات دارویی در شهرک صنعتی برکت البرز رونمایی شد

کرج- ایرنا- آیین رونمایی از هشت قلم محصولات جدید در حوزه مکمل ها، مواد اولیه و داروهای ایورمکتین و موکوسیل روز سه شنبه توسط رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در شهرک صنعتی دارویی برکت استان البرز برگزار شد.

مدیرعامل گروه دارویی برکت در آیین رونمایی از این محصولات به تاثیرات و صرفه جویی ارزی ناشی از این تولیدات اشاره کرد و افزود:  مکمل دارویی موکوسیل که برای بهبود تحریک عملکرد سیستم ایمنی بدن موثر بوده و تاثیر بسیاری برای بهبود بیماری کووید ۱۹ دارد با ظرفیت سالانه ۱٠٠ میلیون  قرص تولید خواهد شد. 
اکبر برندگی گفت که با تولید این مکمل دارویی سالانه ۷۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت. 
وی اظهار داشت:  همچنین با تولید داروی ایورمکتین که برای پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ تولید شده با تولید سالانه بیش از ۲٠٠ میلیون عدد قرص سالانه ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت. 

وی ادامه داد:  همچنین با افزایش تولید ماده اولیه دارویی  اتورواستاتین کلسیم که در کاهش چربی خون موثر است تولید سالانه از ۲۰ هزار به ۶۰ هزار کیلوگرم می رسد. 
برندگی گفت: همچنین دیگر ماده اولیه که با افزایش تولید آن روبرو هستیم،  لوزارتان پتاسیم است که از ۱۰ هزار به ۴۰ هزار کیلوگرم افزایش می یابد. 
وی افزود: این تولید نیز برای درمان فشارخون و بیماری های قلبی موثر است. 
این مسوول اضافه کرد:  همچنین ماده اولیه دارویی سیتالوپران نیز که در درمان افسردگی موثر است که افزایش تولید از ۵ هزار به ۱۵ هزار کیلوگرم می رسد. 
وی بیان داشت:  در مجموع بیش از ۱٠ میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت. 
وی گقت: بیزوپرولول فورمارات،  پرگابالین و اندانسترون هیدروکلراید نیز دیگر داروهایی هستند که به منظور درمان قلب و عروق، درد و صرع و تهوع واستفراغ  تولید شده که در مجموع با تولید آن حدود سه میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت. 
این تولیدات دارویی توسط سه شرکت بالک البرز،  ایران دارو و البرز دارو در ساوه، قزوین و یافت آباد تهران تولید می شوند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها