تولید ۵ میلیون ماسک در هلال‌احمر

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از تامین و تولید بیش از پنج میلیون ماسک از ابتدای سال ۹۹ تا کنون خبر داد و گفت: تداوم تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز در کشور تا پایان پاندمی کرونا در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به این سازمان ادامه خواهد داشت.

علیرضا عسکری روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب افزود: این سازمان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در راستای ارتقاء سلامت جامعه، اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مقابله با این ویروس را تامین و تولید کرده است که توانسته پاسخگوی بخشی از نیازهای کشور در این زمینه باشد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از پنج میلیون عدد ماسک سه لایه و همچنین حدود ۳۵۰ هزار لیتر محلول
ضد عفونی کننده دست به منظور رفع بخشی از نیاز های مردم و کادر درمانی برای رعایت الزامات بهداشتی تامین و تولید شده است.

 مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر توضیح داد: تامین انواع اقلام بهداشتی مورد نیاز اعم از دستکش، پد الکلی، ژل ضدعفونی کننده، گان و لباس محافظ کادر درمانی، دستگاه تب سنج لیزری و دیجیتالی، شیلد و سایر اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی از دیگر برنامه های این سازمان در راستای رفع نیازهای هموطنان و کادر درمانی بوده که امیدواریم گامی مؤثر برای رفع نیازها و تأمین سلامت جامعه در مقابله با این بیماری باشد.

 عسکری گفت: فعالیت های این سازمان و شرکت های تابعه برای تامین و تولید اقلام بهداشتی و دارویی بیش از پیش ادامه دارد و تا پایان ریشه کن شدن پاندمی کرونا نیز تداوم خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، از ماسک سه لایه تولیدی هلال‌احمر برای محافظت در برابر ذرات معلق گرد و غبار و آلودگی های ویروسی و  پیشگیری از عفونت های ریوی و بیماری های واگیردار استفاده می شود که این ماسک های سه لایه پس از تولید در جعبه های بهداشتی بسته بندی و عرضه می شوند.

همچنین محلول ضد عفونی کننده یا آنتی‌سپتیک (antiseptic) تولیدی در شرکت‌های تجهیزات پزشکی هلال ایران و داروسازی «سها»، طبق فرمولاسیون توصیه شده از طرف سازمان جهانی بهداشت WHO  در ۲ رنگ سبز اتانولی و رنگ آبی ایزوپروپیل تهیه و تولید می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار جامعه