بروز خسارت توفان و سرما در خراسان جنوبی محتمل است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: احتمال بروز خسارات ناشی از وزش باد شدید و کاهش دما در روزهای آتی وجود دارد که در این زمینه اخطاریه لازم صادر و به فرمانداران سراسر استان اطلاع‌رسانی شده است.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اعلام هواشناسی وقوع توفان و گرد و خاک در روز پنجشنبه هفته جاری پیش بینی می‌شود که سقوط درختان و تابلوها و خسارت به زیربخش‌های کشاورزی مثل گلخانه و مرغداری‌ها از مخاطرات این وضعیت خواهد بود.

وی از اخطاریه مدیریت بحران و هواشناسی برای روزهای پایان هفته و اوایل هفته آینده خبر داد و گفت: همچنین روزهای جمعه و شنبه شاهد کاهش محسوس دما از ۱۰ تا ۱۵ درجه خواهیم بود و یخبندان شبانه سراسری در استان پیش بینی می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی به کشاورزان، دامداران، گلخانه‌داران و مرغداران توصیه کرد که اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از خسارات احتمالی انجام دهند.

وی افزود: بارش برف و باران در برخی مناطق و ارتفاعات نیز محتمل است و جاده‌ها لغزنده خواهد شد که مردم در این مدت از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی روز گذشته درباره نفوذ توده هوای ناپایدار، وزش باد و کاهش شدید دما در این استان هشدار سطح نارنجی (آمادگی) صادر کرد.

وزش باد شدید تا خیلی شدید، گرد و خاک و کاهش دید افقی در روز پنجشنبه و کاهش قابل ملاحظه دما ( ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس ) در روزهای جمعه و شنبه از پیامدهای این ناپایداری جوی در اغلب مناطق استان خراسان جنوبی خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =