۱۶۵۳ طرح اشتغال روستایی در استان قزوین تسهیلات دریافت کردند

قزوین – ایرنا - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از تشکیل ۲ هزار و ۲۵۰ پرونده اشتغال روستایی در استان و پرداخت ۲۳۸ میلیارد تومان تسهیلات در این زمینه خبر داد.

رضا گروسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد طرح برای سه هزار و ۹۱۲ نفر در روستاهای استان اشتغالزایی به دنبال خواهند داشت و رونق اقتصادی را در مناطق روستایی ایجاد خواهند کرد.

وی با اشاره به میزان تسهیلات پرداختی در شهرستان‌های استان، اضافه کرد: در آبیک ۲۹ میلیارد و ۸۷۹ میلیون تومان، آوج ۱۲ میلیارد و ۷۰۲ میلیون، البرز ۱۲ میلیارد و ۹۳۶، بوئین زهرا ۶۴ میلیارد و ۹۷۹ میلیون، تاکستان ۳۵ میلیارد و ۷۱۰ میلیون و شهرستان قزوین ۸۱ میلیارد و ۷۹۴ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین، تحقق پرداخت سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی استان را ناشی از تعامل و همکاری خوب بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی با کمیته‌های فنی استانی و شهرستانی و تدابیر و حمایت‌های استاندار، حوزه اقتصادی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرمانداران دانست و از زحمات آنها در این زمینه تقدیر کرد.

گروسی گفت: توسعه کارآفرینی، بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق شهری و روستایی استان قزوین است که با همکاری و عزم جدی دستگاه‌های اجرایی محقق خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توسعه کارآفرینی و اشتغالزایی، مهاجرت معکوس به روستاها شکل می‌گیرد و از ایجاد آسیب‌های اجتماعی نظیر حاشیه نشینی و شکل گیری سکونتگاه‌های غیرمجاز در شهرهای بزرگ جلوگیری خواهد کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تحقق کارآفرینی در مناطق روستایی استان به عنوان یک ضرورت، نیازمند توسعه فرهنگ کارآفرینی و بسترسازی جهت تربیت و پرورش کارآفرینان روستایی است که بدون همراهی و همکاری سازمان‌های دولتی و غیردولتی و برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی و مشاوره محقق نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها