۳۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۰
کد خبرنگار: 1271
کد خبر: 84189959
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر کوتاه از اشنویه

مهاباد- ایرنا- نجات یک مادر باردار روستایی از برف و کولاک شدید و انتقال به بیمارستان و تجلیل از ۷۰ نفر از دانش آموزان رتبه برتر کنکور سراسری از جمله اخبار کوتاه شهرستان اشنویه در ۲۴ ساعت گذشته است.

 رییس هلال‌احمر اشنویه گفت: این مادر باردار روستایی که در برف و کولاک شدید گرفتار شده و نیاز به کمک رسانی و انتقال به بیمارستان داشت طی یک عملیات موفق امروز سه شنبه نجات یافت.

فخرالدین مام علی اظهار داشت: پس از تماس خانواده این مادر باردار با هلال احمر در مورد گرفتار شدن وی در روستای «ذمه» این شهرستان نیروهای امدادی بلافاصله به این منطقه اعزام شدند.

وی افزود: امدادگران در این عملیات با استفاده از آمبولانس و اعزام ۲ ماما از سوی بهداشت و درمان و با اعزام یک دستگاه لودر از سوی اداره راهداری جهت بازگشایی مسیر، این محور روستایی برف‌روبی و بازگشایی شد ه و این مادر باردار ۱۹ ساله به بیمارستان انتقال داده شد.

رییس هلال‌احمر اشنویه افزود: با توجه به برف و کولاک شدید و سخت گذر بودن این مسیر خوشبختانه با تلاش نیروهای امدادی، عملیات نجات با موفقیت انجام شد و زن باردار به بیمارستان انتقال داده شد که حال عمومی این زن باردار خوب گزارش شده است.

«مام‌علی» افزود: از شامگاه گذشته تاکنون به ۱۴۱ سرنشین خودروهای گرفتار در برف و کولاک کمک رسانی شده و ۱۳ بسته غذایی نیز بین آنها توزیع شده است.

تجلیل از ۷۰ نفر از دانش آموزان رتبه برتر کنکور سراسری

 ۷۰ رتبه برتر کنکور از شهرستان اشنویه در مراسمی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند.

مدیر آموزش و پرورش اشنویه اظهار داشت: هدف ما از تجلیل این دانش‌آموزان نمونه ایجاد انگیزه در سایر دانش‌آموزان است تا با الگوگیری از برترین‌ها، آنها نیز بتوانند در عرصه‌های مختلف به رتبه و مدارج عالی دست پیدا کنند.

شیرین جهانگیری افزود: امسال هزار و ۷۱۰ دانش‌آموز در رشته‌های نظری و ۱۰۵ دانش‌آموز در رشته‌های فنی ‌و حرفه‌ای و کاردانش در آزمون کنکور باهم به رقابت پرداختند که در مجموع ۲۰۰ نفر در دانشگاه‌های مختلف پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه ۱۵ نفر از دانش‌آموزان این شهرستان امسال در کنکور سراسری در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی پذیرش شدند گفت: از میان دانش‌آموزان قبول شده در آزمون سراسری کنکور امسال در این شهرستان ۱۵ نفر رتبه زیر هزار و ۱۱۰ نفر هم رتبه زیریکهزار ۵۰۰ را کسب کردند.

جهانگیری افزود: در رشته‌های فنی و حرفه‌ای نیز ۲۳ نفر هنرجوی پسر و ۲۵ نفر هم هنرجوی دختر در دانشگاه‌های معتبر پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه این موفقیت‌ها حاصل تلاش و جدیت دانش‌آموزان، مدیران و معلمان مدارس در شرایط سخت کرونایی است، اظهار داشت: دبیران و مدیران مدارس در شرایط ویژه امسال لحظه‌ای از فعالیت دریغ نورزیده به طور مستمر تدریس در شبکه شاد را دنبال می‌کنند.

۱۵ نفر از این افراد از قبولی‌های پزشکی و پیراپزشکی و دانشجویان قبولی در دانشگاه‌های فرهنگیان و دانشگاه‌های برتر بودند.

تمامی مدارس اشنویه به صورت دولتی اداره می‌شود و این شهرستان فاقد مدرسه غیردولتی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha