دورهمی‌ها علت ۳۵درصد از ابتلای مردم خمین به کووید۱۹ است

خمین - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: ۳۵ درصد از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در دی ماه سال جاری در این شهرستان، در دورهمی های خانوادگی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

دکتر مجتبی دیده‌دار روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس رنگ‌بندی نرم‌افزار ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت این شهرستان از لحاظ میزان شیوع ویروس کرونا به حالت آبی درآمده، اما هرگونه عادی‌سازی و سهل انگاری امکان بازگشت به شرایط بسیار پرخطر کرونایی را به دنبال دارد.

وی تاکید کرد: ویروس کرونا از بین نرفته است به همین دلیل  مردم همچنان باید نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی حساس باشندچرا که شرایط کرونایی کنونی شهرستان شکننده است و در صورت بی توجهی و غفلت از پروتکل‌های بهداشتی و عادی انگاری شرایط، اوج بیماری را در ماه‌های بهمن و اسفند شاهد خواهیم بود.

دیده‌دار گفت: با گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۱۰ نفر در شهرستان خمین بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و در مجموع تا کنون سه هزار و ۹۸۳ آزمایش تشخیص کرونا به ثبت رسیده است.

وی اظهار داشت: طبق گزارش‌های اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی، ابتلای یک هزار و ۵۲۲ نفر در شهرستان خمین به کووید۱۹ ثابت شده که یک هزار و ۳۶۱ نفر از آنان بهبود یافته‌اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین افزود: تاکنون ۴۶۲ تست رپید (سریع) در طرح شهید سلیمانی انجام شده که با غربالگری در محله‌ها ۶۸ مبتلای جدید  شناسایی و بیش از ۲۶۵ مورد پیگیری بیماران مبتلا در دوره ۱۴ روزه انجام شده است.

نخستین مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی اسفندماه سال ۹۸ مشاهده شد.

بر اساس اعلام سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا پنجم بهمن ۹۹ به یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۷۷ نفر

 و تعداد جان باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۳۸۳ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha