کاهش ٨ تا ٢٠ درجه‌ای دما در اغلب مناطق کشور

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دمای هوا از امروز تا شنبه در اغلب مناطق کشور سرد می‌شود که این کاهش در شمال شرق تا ٢٠ درجه، برای سواحل دریای خزر ١۵ درجه و برای جنوب و حنوب غرب کشور تا ۶ درجه قابل پیش‌بینی است.

«امین‌حسین نقشینه» امروز (سه‌شنبه) درباره وضعیت جوی کشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: امروز بارش برف و باران و تندباد شدید در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و غرب کردستان پیش‌بینی می‌شود.

 وی گفت: همچنین بارش پراکنده برف در گیلان و مازندران برای امروز قابل پیش‌بینی است.

نقشینه گفت: از روز چهارشنبه نیز در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، کرمانشاه، همدان، زنجان، مازندران، گیلان و لرستان و گیلان و مازندران و ایلام بارش خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: بارش برف و وزش باد شدید، کاهش دید افقی در شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز  همراه با کولاک برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، ریزش بهمن دور از انتظار نیست.

به گفته وی، از روز چهارشنبه  تا جمعه در اغلب مناطق کشور دما به صورت محسوسی کاهش می‌یابد.

نقشینه گفت: روز پنج شنبه بارش‌ها در گیلان مازندران، خراسان شمالی، شمال استان‌های تهران، البرز و قزوین به صورت کولاک برف و احتمال وقوع بهمن پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در همین روز در سواحل دریای خزر و غرب و شمال غرب و دامنه های زاگرس مرکزی شاهد بارش برف خواهند بود. 

وی گفت: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد است و از فردا شب افزایش باد و بارش پراکنده برای تهران و کاهش دمای تا ٨ درجه را در روز پنج شنبه و جمعه برای تهران پیش‌بینی می‌کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار اقتصاد