کولاک، تردد در گردنه‌های مهاباد را کُند کرد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: بر اثر بارش برف و کولاک شدید، تردد در گردنه‌های این شهرستان کُند و تنها با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

محسن خادمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اکنون کولاک شدید در گردنه‌های این شهرستان گزارش شده و رانندگان باید حتما" زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و در صورت امکان از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

وی اضافه کرد: هم اکنون در گردنه "قره‌بلاغ" در محور مهاباد - بوکان به طول ۲۰ کیلومتر کولاک شدید گزارش شده و سطح جاده لغزنده است و رانندگان در صورت امکان از مسیر جایگرین مهاباد - میاندوآب - بوکان استفاده کنند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد افزود: عوامل راهداری تاکنون به سرنشینان ۱۲ دستگاه خودرو سواری گرفتار در برف و کولاک این محور کمک کرده اند.

خادمی گفت: در ۲ گردنه "جواله‌ره‌شان" و "زمزیران" در جاده مهاباد - سردشت نیز کولاک شدید باعث لغزندگی جاده شده و عوامل راهداری تاکنون به ۱۵ دستگاه تریلی و ۹ دستگاه خودرو سواری گرفتار در برف و کولاک کمک‌رسانی کرده‌اند.

وی افزود: در گردنه "پسوه" در مسیر مهاباد - پیرانشهر نیز به دلیل کولاک شدید جاده لغزنده بوده و رانندگان در صورت امکان از مسیر مهاباد- نقده- پیرانشهر استفاده کنند و در صورت تردد در این مسیر زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.

وی گفت: رانندگان باید با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محورهای مواصلاتی این شهرستان به‌ویژه در گردنه‌ها، از تردد غیرضروری خودداری کرده و قبل از سفر نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل کنند.

خادمی افزود: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی در این شهرستان علاوه بر راهدارخانه مرکزی، راهدارخانه "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان) و "کله‌گاوی" ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت، "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) و سه راهداری سیار در سه راه "دارلک" و گردنه‌های "آفان" و "شیخان" این شهرستان نیز فعال است.

جاده مهاباد- سردشت به طول ۱۱۰ کیلومتر یکی از محورهای سخت‌گذر و کوهستانی آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود و ۲ گردنه برف‌گیر "جواله‌ره‌شان" و "زمزیران" در این مسیر قرار دارند.

مهاباد دارای بیش از ۸۴۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۱۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =