۳۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84189887
۰ نفر

برچسب‌ها

مردم زنجان به هشدارهای هواشناسی توجه جدی کنند

زنجان - ایرنا - سرپرست اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: مردم این استان با توجه به وضعیت جوی حاکم به هشدارها و توصیه‌های کاربردی و کشاورزی توجه جدی داشته باشند.

محمدرضا رحمان نیا، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: وزش باد نسبتا شدید تا شدید از بعدازظهر روز گذشته /دوشنبه ۲۹ دی ماه جاری/ در این استان آغاز شده است و تا روز چهارشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: برف و کولاک نیز از عصر چهارشنبه تا اواخر پنجشنبه /۱ تا ۲ بهمن ماه/ مناطق مختلف این استان را فرا خواهد گرفت و میزان دما نیز از پنجشنبه تا یکشنبه /۲ تا ۵ بهمن ماه/ با کاهش مواجه شده و هوا سرد و یخی خواهد بود.

رحمان نیا، تصریح کرد: با توجه به وضعیت جوی حاکم بهتر است مردم به توصیه های کاربردی "احتیاط در تردد از مسیرهای کوهستانی،  خودداری از صعودهای ورزشی و انجام عملیات عمرانی و صرفه جویی در حامل‌های انرژی" و توصیه های کشاورزی "محافظت از تاسیسات کشاورزی به ویژه گلخانه ها، انتقال دام از واحدهای غیر ایمن به مکان های امن،  تهیه و تنظیم دمای واحدهای دامی و مرغداری، عایق بندی لوله‌کشی آب به منظور جلوگیری از یخ زدگی، عایق بندی و محافظت از کندوها و تغذیه کمکی کلنی ها و خودداری عشایر و دامداران از برای عبور از ارتفاعات" عمل کنند تا با تهدید و خطر جانی و مالی مواجه نشوند.

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان نیز گفت: وزش باد نسبتا شد تا شدید که از ظهر روز گذشته در زنجان آغاز شده است امروز /سه شنبه و چهارشنبه/ نیز ادامه خواهد داشت.

سونا صرفی با بیان اینکه بیشینه سرعت وزش باد در این استان بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است، افزود: از عصر فردا /چهارشنبه/ بارش برف در این استان آغاز شده و تا ظهر پنجشنبه ادامه خواهد داشت که در گردنه ها و مناطق بادگیر می تواند با کولاک همراه شود.

وی اظهار داشت: دمای هوای استان از اواخر وقت چهارشنبه شب نیز با افت مواجه شده و طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه نیز هوای سرد و یخبندان حاکم خواهد شد و پیش بینی می شود طی مدت یاد شده میزان دما در هیچ‌یک از مناطق این استان به بالای صفر نرسد.

صرفی، دمای فعلی شهر زنجان را ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و با بیان اینکه این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد کاهش دارد، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته گیلوان و چورزق در شهرستان طارم با دمای ۲۱ درجه سانتیگراد بالای صفر و زرین رود در شهرستان خدابنده نیز با دمای ۳- درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقطه این استان گزارش شد.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها