انصارالله: تمایل کامل به اجرای توافق صلح سوئد و ادامه آن داریم

تهران – ایرنا- "محمد عبدالسلام" سخنگوی انصارالله یمن دوشنبه شب بار دیگر اعلام کرد که این جنبش همچنان به اجرای توافق صلح استکهلم تمایل و بر ادامه اجرای آن و نیز تلاش‌های مثبت در خصوص تبادل اسیران تأکید کرد.

به گزارش ایرنا از صفحه رسمی عبدالسلام، وی در این باره توئیت کرد که اوضاع انسانی و سیاسی در یمن را با نماینده سوید در کشورش مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.

رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن تصریح کرد که در این تماس تلفنی نقض مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به اطلاع نماینده سوئد رسید و در آن بر تمایل اجرای توافق صلح سوئد و ادامه اجرای آن و نیز تلاش های مثبت در پرونده تبادل اسیران تأکید کردیم.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که همزمان شدن تماس تلفنی عبدالسلام با نماینده سوئد بیانگر مخالفت استکهلم واتحادیه اروپا با تصمیم  وزارت امورخارجه آمریکا برای تروریستی خواندن انصارالله یمن است.
دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۱۳ دسامبر سال گذشته (۲۲ آذر ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق‌هایی درباره استان‌های ساحلی الحدیده و تعز دست یافتند اما این توافق‌ها با توجه به اختلاف‌های دو طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

محاصره و تداوم درگیری، باعث شده بیشتر یمنی‌ها محتاج کمک‌های انسانی باشند.

میلیون‌ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران انسانی در جهان را تجربه می‌کند.

با وجود تلاش‌های انصار الله یمن برای برقراری صلح در یمن، اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.

یمن از اوایل سال ۹۴، هدف حمله عربستان و کشورهای عضو ائتلاف عربی قرار دارد و در این مدت هزاران یمنی کشته و صدها هزار تن دیگر زخمی شدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =