مرغداری‌های چهارمحال و بختیاری۱.۴ میلیون قطعه جوجه‌ریزی کردند

شهرکرد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: مرغداری‌های این استان در دی‌ماه امسال یک میلیون و ۴۰۳ هزار قطعه جوجه‌ریزی کرده‌اند.

سام مردانی شامگاه دوشنبه در شانزدهمین ستاد تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: براساس پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده این میزان جوجه‌ریزی به یک میلیون و ۴۵۰ هزار قطعه افزایش می‌یابد.
وی افزود: جوجه‌ریزی در مرغداری‌های چهارمحال و بختیاری در آذرماه سال‌جاری ۹۸۱ هزار قطعه بوده است و هم‌اکنون مجموع مرغ موجود در مرغداری‌ها (جوجه یک روزه تا مرغ آماده کشتار) برابر یک میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه است.
مردانی یادآور شد: از این تعداد ۳۸۰ هزار مرغ آماده کشتار و عرضه به بازار مصرف است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: هم‌اکنون هیچ‌گونه کمبود گوشت مرغ در استان وجود ندارد و در رابطه با تامین مرغ مورد نیاز مردم به‌خصوص در شب عید مشکلی نیست.
وی گفت: البته برخی نارضایتی‌هایی در رابطه با کاهش قیمت مرغ، از سوی مرغداران وجود دارد.
مردانی تاکید کرد: ۹۰ تا ۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز مرغداری‌های استان در یک دوره ۴۰ روزه تامین و در اختیار آنان گذاشته می‌شود.
رییس شرکت پشتیبانی امور دام چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در سال‌جاری یک‌هزار و ۵۰ تن مرغ منجمد برای تنظیم بازار استان تامین شد.
بهروز آل‌مومن تصریح کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تنها ۹۸ تن مرغ برای تنظیم بازار استان عرضه شد.
وی افزود: ۱۰۰ درصد تولید و تامین تخم‌مرغ با قیمت مصوب ۱۶۹ هزار ریال تامین و در بازار استان توزیع می‌شود.
به گزارش ایرنا، روزانه ۳۰ تن تخم‌مرغ برای مصرف در چهارمحال و بختیاری نیاز است که از این میزان روزانه سه هزار و ۲۷۰ کیلوگرم برابر ۱۱ درصد از درون استان تامین و بقیه از خارج استان وارد می‌شود.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها