کارشناسان سازمان ملل متحد حملات خشونت آمیز به کنگره را محکوم کردند

تهران- ایرنا- کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل دوشنبه شب حملات خشونت آمیز به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه (۱۷ دی) را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان ان، در بیانیه کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل آمده است که تلاش خشونت آمیز برای لغو نتایج یک انتخابات آزاد و عادلانه در کنگره در تاریخ ۶ ژانویه یک رویداد تکان دهنده و تحریک آمیز بود.

کارشناسان سازمان ملل در ادامه تاکید می کنند که ما حمله و تحریک به خشونت و نفرت را بصورت آنلاین و آفلاین به شدت محکوم کرده و خواستار پاسخگویی هستیم.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل با حمایت از نتایج انتخابات اخیر در آمریکا از رهبران سیاسی خواستند تمام تلاش خود را برای تنش زدایی و وحدت کشور با رعایت کامل دموکراسی و حاکمیت قانون انجام دهند.

آنان همچنین به طور جداگانه از دولت آمریکا، بخش خصوصی و گروه های دیگر خواستند تا اطمینان حاصل کنند که واکنش ها با معیارهای حقوق بشر از جمله آزادی بیان سازگار باشد.

به دنبال هجوم حامیان تندرو ترامپ به ساختمان کنگره که در حال تایید آرای الکترال کالج جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ بودند، پنج نفر از جمله چندین نیروس پلیس جان خود را از دست دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جهان