۵۵۰ تن میوه برای شب عید در چهارمحال و بختیاری خریداری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به برنامه تنظیم بازار استان گفت: ۵۵۰ تن میوه برای تنظیم بازار شب عید این استان خریداری، تامین و توزیع خواهد شد.

سجاد رستمی شامگاه دوشنبه در شانزدهمین ستاد تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این میزان ۳۵۰ تن پرتقال شمال و ۲۰۰ تن سیب درختی با اولویت تولید استان است.
وی افزود: سال گذشته برای تامین میوه در بازار شب عید یک‌هزار و ۲۰۰ تن پرتقال شمال و جنوب و سیب درختی خریداری و توزیع شد.
رستمی تصریح کرد: خوشبختانه بازار استان با کمبود کالاهای اساسی مواجه نیست.
معاون تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون پنج هزار و ۲۵۸ فقره پرونده در حوزه کالا، خدمات و بهداشت استان با محکومیت افزون‌بر ۴۹ میلیارد ریال دریافت شده است.
قاسم رفیعی تاکید کرد: از این تعداد سه هزار و ۳۴۲ فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات بوده که و سه هزار و ۲۴۶ مورد آن مختومه شده است.
وی یادآور شد: همچنین یک‌هزار و ۹۱۶ فقره پرونده در حوزه بهداشت بود که به یک‌هزار و ۷۷۴ مورد آن رسیدگی شد.
رفیعی تصریح کرد: اتاق اصناف استان برای نظارت بر بازار باید همکاری بیشتری داشته باشد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: روزانه ۳۰ تن تخم‌مرغ برای مصرف در استان نیاز است.
حسن شمسی‌پور تاکید کرد: از این میزان روزانه سه هزار و ۲۷۰ کیلوگرم برابر ۱۱ درصد از درون استان تامین و بقیه از خارج استان وارد می‌شود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: موجودی گندم استان ۳۲ هزار و ۵۰۰ تن، برنج یک‌هزار و ۲۴ تن و شکر خام ۱۵ هزار تن است.
کی‌قباد قنبری تصریح کرد: ۱۶ هزار تن سهمیه جدید گندم به استان اختصاص داده شده است و این استان تا پایان خردادماه سال آینده با کمبود آرد و گندم مواجه نیست.
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری نیز گفت: امسال تاکنون ۱۳ هزار و ۵۲۳ حلقه لاستیک بین ناوگان حمل و نقل استان توزیع شد.
حسین مالکی تاکید کرد: این در حالی است که سال گذشته ۳۶ هزار و ۶۰۴ حلقه لاستیک بیا ناوگان حمل و نقل استان توزیع شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: دستگاه‌های اجرایی استان برای تامین خودرو مورد نیاز گروه‌های نظارت و بازرسی بازار با سازمان صنعت، معدن و تجارت همکاری کنند.
الله‌کرم نصیری تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان برای تامین میوه، گوشت مرغ و سایر کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید مردم هماهنگی و اقدام لازم را از هم‌اکنون در دستور کار خود قرار دهند.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون‌بر ۹۷۹ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها