۶۰ درصد بیماران کرونایی در آمریکا بعد از انتخابات ۲۰۲۰ مبتلا شدند

تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان گزارش داد که ۶۰ درصد از بیماران کرونایی در آمریکا بعد از برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ مبتلا شده اند.

به گزارش ایرنا، سی ان ان به نقل از آمار دانشگاه جان هاپکینز گزارش داد که هم اکنون بیش از ۲۳ میلیون و ۹۳۷ هزار نفر در آمریکا به بیماری کووید ۱۹ مبتلا هستند این در حالی است که شمار مبتلایان کرونا در روز چهارم نوامبر (۱۴ آبان) یک روز بعد از انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری در مجموع ۹ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۸۳۶ نفر بوده است.

در حال حاضر به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا بیش از ۴۰۷ هزار و ۲۰۲۰ نفر جان خود را از دست داده اند و شمار بهبود یافتگان نیز بیش از ۱۴ میلیون و ۴۲۸ هزار نفر گزارش شده است.

با نادیده گرفتن پروتوکل های بهداشتی در روزهای تعطیلات سال نو، روند شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده افزایش یافته و تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۴ هزار و ۵۶۰ نفر به کرونا مبتلا شده  و یک هزار و ۸۴۶ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

روند صعودی مبتلایان به کووید ۱۹ در آمریکا در حالی ادامه دارد که از چندی پیش توزیع واکسن های شرکت های فایزر، بیون تک و مدرنا در آمریکا آغاز شده اما روند واکسیناسیون از آنچه که پیش بینی می شد، کندتر بوده است.

«آنتونی فائوچی» از مشاوران جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در ماه دسامبر (دی) اعلام کرد که احتمالا ایمنی جمعی در تابستان ایجاد خواهد شد و از اواخر سال ۲۰۲۱ بازگشت به وضع عادی آغاز می شود.

این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که چنین وضعی در سال ۲۰۲۲ محقق خواهد شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =