آستان قدس رضوی باید در مدیریت اسلامی و انقلابی الگو باشد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: این آستان مقدس باید در مدیریت اسلامی و انقلابی برای دیگر دستگاه‌ها الگو باشد و این مهم با حرف و شعار محقق نمی‌شود بلکه باید در عمل خود را به چنین جایگاهی برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام‌ احمد مروی روز دوشنبه در جلسه شورای معاونین آستان قدس رضوی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون ایجاد تحول به ‌منظور بهبود هرچه بیشتر امور، ابراز امیدواری کرد با اجرای دقیق و کامل سیاست‌های کلان آستان قدس رضوی، ضمن تحقق منویات معظم له، آثار مثبتی در افزایش بهره‌وری، تقویت همسویی و هم‌افزایی و نظم بیشتر در این نهاد معنوی پدید آید.
وی لازمه تحقق سیاست‌های کلان آستان قدس رضوی را باورمندی مسوولان و مدیران به این سیاست‌ها و بهره‌گیری حداکثری مجموعه‌های مختلف از ظرفیت‌های خود برای اجرای صحیح و کامل آن دانست و افزود: لازمه عملیاتی شدن این سیاست‌های کلان، همت جدی و تلاش پیگیر مدیران ارشد، معاونان و روسای بنیادهاست که ابتدا خود باید در گفتار و کردار، ملتزم و متعهد به این سیاست‌ها باشند و سپس این باور را به زیرمجموعه خود منتقل کنند.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به قرارگیری متن کامل سیاست‌های کلان این آستان مقدس در بستر فضای مجازی با هدف شفاف‌سازی جهت‌گیری‌های راهبردی آستان قدس رضوی در منظر عموم جامعه به‌ویژه نخبگان ادامه داد: متن کامل این سیاست‌ها بر روی بستر اینترنت قرار داده شده تا همگان از جمله کارکنان زیرمجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی به آن دسترسی داشته و از آن استفاده نمایند.
وی همچنین به سابقه آستان قدس رضوی در به‌کارگیری امور اداری و دیوان اشاره کرد و گفت: بر اساس اسناد موجود، شاید آستان قدس رضوی در کشور، اولین دستگاهی باشد که دیوان و نظم و نسخ و انضباط داشته و در این زمینه پیشتاز بوده است و این پیشتازی همچنان باید حفظ شود.

حجت‌الاسلام‌ مروی وظیفه نظارت بر اجرای دقیق این سیاست‌های کلان را بر عهده قائم مقام آستان قدس رضوی دانست و افزود: قائم مقام باید نظارت بر اجرای دقیق این سیاست‌ها را در دستور کار خود قرار دهد تا این سیاست‌ها به صورت کامل اجرایی شده و مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه هر تصمیمی پیش از تصویب و ابلاغ باید از جهت انطباق با سیاست‌های کلان مورد بازبینی قرار گیرد ادامه داد: تمام بخش‌های آستان قدس رضوی موظف به صیانت و اجرای دقیق این سیاست‌ها هستند و تمام امور باید بر اساس این سیاست‌ها اجرا و پیگیری شود تا بتوانیم به اهداف مورد نظر نایل شویم.
تولیت آستان قدرس رضوی گفت: برای اینکه بتوانیم این سیاستها را در بستر اجرا قرار دهیم، باید برنامه میان مدت تدوین شود تا طی ۱۰ سال آتی به نقطه قابل قبول برسیم.
وی افزود: همه کارکنان آستان قدس رضوی باید نسبت به این سند احساس مسوولیت کنند، نباید به آن کم‌توجهی شود و تنها در قفسه کتابخانه‌ها قرار گیرد و به فراموشی سپرده شود، باید مدام در معرض دید مدیران و کارکنان قرار داشته باشد و امور بر اساس آن انجام پذیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha