۲ هزارو ۶۰۰ تبلت میان دانش‌آموزان زنجانی توزیع شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در زمان حاضر ۲ هزارو ۶۰۰ تبلت دانش آموزی تهیه و بین دانش آموزان کم برخوردار استان توزیع شد که بیشتر کمکها توسط فرهنگیان بوده که این بسیار ارزشمند است.

 حسن مظفری شامگاه دوشنبه در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش استان که با حضور معاون اموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: تا ۲ ماه گذشته ۲۰۰ دستگاه تبلت بین دانش‌آموزان زنجانی توزیع شده است که این روند همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: پویش تهیه تبلت توسط امام جمعه و استاندار زنجان راه‌اندازی شده است.

 مظفری با بیان اینکه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در قالب وام قرض‌الحسنه در اختیار والدین قرار خواهد گرفت ادامه داد: ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم به خانواده‌های کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یافته است.

وی در خصوص وضعیت دسترسی مدارس استان به اینترنت نیز گفت: ۳۰۵ مدرسه در زنجان در این زمینه مشکل داشتند که با انعقاد تفاهم نامه آموزش و پرورش و اداره کل ارتباطات مشکل حل می‌شود و تا دهه فجر امسال هیچ مدرسه‌ای در زنجان بدون اینترنت نخواهد ماند.

مظفری افزود: ۵۸۵ مدرسه زیر ۵۰ نفر دانش آموز در استان وجود دارد،۱۱۴ مدرسه  نیز با کمتر از ۶ دانش‌آموز دایر بوده که از این تعداد ۴۳ مدرسه یک نفره است.

 مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان با بیان اینکه ۶۴۱ مرکز پیش دبستانی در زنجان فعالیت دارند، گفت: ثبت نام در این مراکز در سال جاری افزایش پنج درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت دانش‌آموزان ابتدایی استان ۱۰۸ هزار نفر است که ۴۸ درصد آنان را دختران و ۵۲ درصد را پسران تشکیل می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها