۱۵۰۰ پروژه در کهگیلویه وبویراحمد فعال است

یاسوج - ایرنا - استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزارو ۵۰۰ طرح عمرانی فعال در زمینه های مختلف در مناطق شهری و روستایی این استان در دست اجراست.

حسین کلانتری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف شامل راه، انرژی، آب، عمران شهری و روستایی، بهداشت و درمان، ورزش، فضای آموزشی، گردشگری، فرهنگی و مذهبی در دست اجراست.

وی بیان کرد: بیش از هفت هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اعتبار از محل منابع مختلف از جمله ۲۷ صدم مالیات برارزش افزوده ، محل قانون استفاده متوازن از امکانات کشور، تبصره ۱۹ و  محل اعتبارات سه درصد درآمد حاصل از صادرات نفت خام به این استان امسال اختصاص یافت.

کلانتری جاده پاتاوه  به دهدشت، محور گناوه به دوگنبدان با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال، ساخت باند دوم بابا میدان، گچساران به بهبهان با اعتبار ۶۹۰ میلیارد ریال و ساخت بیمارستان جایگزین شهیدرجایی گچساران با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال ، ایجاد تاسیسات فاضلاب، بهسازی راه اصلی تقاطع شهرک صنعتی چهار بیشه، امامزاده جعفر، بابا کلان به چرام، تکمیل آبرسانی به دشت امامزاده جعفر (ع)، خان احمد، لیشتر از مهمترین طرح های ملی و ملی استانی در دست اجرا در استان اعلام کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره  به ابلاغ ۲ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه در سال جاری گفت: مدیران در جذب این میزان اعتبار از فرصت باقی مانده به نحو احسن استفاده کند.

کلانتری بیان کرد: افزایش ۲۰۰ درصدی عملکرد کهگیلویه و بویراحمد در جذب اسناد خزانه گامی مهم برای توسعه بیشتر استان است.
وی با تاکید بر اینکه سرانه یکی از شاخص های اصلی تولید اعتبارات است، عنوان کرد: برای استان ما سرانه بیش از یک میلیون تومان دیده شده است.
کلانتری با بیان اینکه میانگین منابع به مصارف در کشور ۸۵ درصد است، گفت: این میزان در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۵ درصد است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه استان در پرداخت تسهیلات اشتغال رتبه نخست کشور را به دست آورد تسریع در پرداخت تسهیلات از سوی بانکها ضروری است.

کلانتری افزایش ۵۶ درصدی اعتبارات عمرانی نسبت به سال گذشته را یکی از خدمات خوب دولت به این استان دانست و گفت: دولت تدبیر و امید گام های مثبت و چشمگیری برای محرومیت زدایی و تحول در بخش های مختلف این استان انجام داده است.

وی آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه پس از ۱۲ سال از کلنگ زنی آن، افزایش طول بزرگراه های استان از ۵۰ کیلومتر به بیش از ۱۹۰ کیلومتر  ، افزایش میزان تجهیز زمین های کشاورزی به روش های نوین آبیاری از ۲۰هزار هکتار به ۳۹هزار هکتار، اجرای بیش از ۱۶ طرح پمپاژ آب کشاورزی پس از سالها تعطیلی ، آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به چهار شهر استان از طریق سد کوثر، رشد شاخص آبرسانی روستاهای استان از ۶۷به ۷۶درصد و بازگشت بیش از ۱۳۰ کارخانه راکد صنعتی به چرخه تولید بخشی را از دستاوردهای دولت تدبیر وامید در این استان کوچک و با یک درصد مساحت و جمعیت کشور اعلام کرد.

کلانتری با اشاره به با امضای تفاهم‌نامه سه جانبه در بهمن ماه سال گذشته بین محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد برای ساخت سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه خانواده های محروم و کم بضاعت این استان تصریح کرد: در بازه زمانی کمتر از یکسال ۲ هزارو  ۵۰۰ واحد آن احداث و مابقی نیز با تلاش مدیران تا پایان امسال تکمیل می شود.

این استان ۷۱۳ هزار نفر جمعیت، هشت شهرستان و یک هزار و ۶۷۶ روستای دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها