۲۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۲
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84189627
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه دو دیپلمات هلندی را عنصر نامطلوب خواند

مسکو - ایرنا - وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرد که سفیر هلند در مسکو را احضار و به او ابلاغ کرده است که دو دیپلمات هلندی عنصر نامطلوب شناخته شده و باید خاک روسیه را ترک کنند.

به گزارش ایرنا، وزارت امورخارجه روسیه روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: یوستا رینتز سفیر پادشاهی هلند در مسکو به وزارت امورخارجه روسیه احضار و مراتب اعتراض شدید در رابطه با عنصر نامطلوب خواندن بی اساس دو نفر از دیپلمات‌های سفارت روسیه در هلند بخاطر عدم مطابقت فعالیتشان با موقعیت دیپلماتیک به آنها اعلام شد.

در این بیانیه آمده است: دولت هلند بار دیگر به شیوه نامطلوب خود مبنی بر طرح اتهامات و تهمت های بی اساس متوسل شد. این اقدام غیردوستانه و دسیسه جویانه و نیز موج جدید تنش آفرینی‌های ضد روسی که از سوی لاهه با کمک برخی رسانه‌های طرفدار دولت هلند صورت گرفته نشانگر عدم وجود طرز تفکر منطقی و درک واقعی مسائل در روابط روسیه و هلند است که گرایش به ضربه زدن هدفمندانه به این روابط دارند.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرده است که به سفیر هلند در مسکو اعلام شد که طرف روسیه با پیروی از اصل اقدام متقابل دو نفر از کارکنان این سفارتخانه را از روسیه اخراج می کند و آنها باید ظرف دو هفته خاک این کشور را ترک کنند.   

هلند در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ دو دیپلمات روس را از این کشور به اتهام جاسوسی اخراج کرد.  

کانال تلویزیزیونی ان. او. اس هلند ۲۰ آذر ماه به نقل از یک گزارش سازمان تجسس و امنیت هلند اعلام کرد که دو دیپلمات روس به جاسوسی متهم شده و در هلند عنصر نامطلوب شناخته شدند و باید این کشور را ترک کنند.

بر اساس این گزارش، دیپلمات های روس، در واقع افسران سازمان اطلاعات خارجی روسیه هستند.   

دو سال پیش نیز هلند دو دیپلمات روس را اخراج کرد و مسکو در پاسخ به این اقدام، دو دیپلمات هلندی را عنصرنامطلوب خواند و اخراج کرد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =