بررسی ساختمان‌های ناایمن تهران تا «مرد عاشقانه‌ها»، امشب در تلویزیون

تهران- ایرنا- بررسی ساختمان‌های ناایمن تهران، واکاوی شعر و شخصیت قیصر امین پور، از بی‌سوادی در جوانی تا استادی دانشگاه در میانسالی و مستندهای «تاریخ در عمق زمان» و «مرد عاشقانه‌ها» از جمله برنامه‌هایی است که امشب از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، برنامه تهران ۲۰ امشب (دوشنبه ۲۹ دی ماه) با حضور دکتر زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

در این برنامه، به مناسبت سالگرد حادثه پلاسکو، به بررسی آخرین وضعیت ساختمان های ناایمن و پرخطر شهر تهران و راهکارهای عملی تحقق نظارت های موثر بر روی ایمنی ساختمان ها پرداخته می‌شود.

مخاطبان برنامه تهران ۲۰ می توانند پیام های خود را راجع به موضوعات و محورهای برنامه از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۵۲۰ یا با شماره تلفن گویای ٢٧٨٦٥٠٥٥ با مدیران برنامه در میان بگذارند. تهران ۲۰ روزهای زوج با اجرای محمد دلاوری و روزهای فرد با اجرای علی مروی از شنبه تا چهارشنبه هر هفته راس ساعت ۲۰ از شبکه پنج سیما میهمان خانه های مردم ایران است.

این برنامه کاری از گروه تهران و شهروندی است که به تهیه کنندگی حسن نظری و با سردبیری محمد محسن فیضی پور روانه آنتن شبکه پنج سیما می شود.

«نقش من» با اهداف واکاوی بیانیه گام دوم

برنامه ترکیبی نقش من با موضوع واکاوی اهداف بیانیه گام دوم انقلاب از روز دوشنبه ۲۹ دی ماه، هر شب ساعت ۲۱ از شبکه قرآن سیما پخش می شود.

نقش من با دیدگاهی متفاوت به سراغ بیانیه گام دوم رفته و اقشار مختلف را به عنوان مخاطبان اصلی بیانیه گام دوم مورد توجه قرار داده و تلاش کرده به این وسیله اذهان عمومی را درگیر این بیانیه نموده و آنها را به حرکت در این مسیر سوق دهد.

در این برنامه، نقش و میزان تاثیر اقشار مختلف اجتماع اعم از جوانان ، زنان، دانشجویان، کارمندان، کارگران، فرهنگیان، مدیران، کشاورزان، بازاریان، تولیدکنندگان و.... در گام دوم با حضور میهمانان مختلف از کارشناسان خبره و آگاه بررسی و تبیین می شود.

برقراری ارتباط مستقیم با مردم در قالب گزارش مردمی و مستندنگاری اجتماعی در مورد بیانیه گام دوم و تاثیرگذاری آحاد مختلف در گام دوم از دیگر ویژگی های این برنامه است که سبب شده یک رابطه دوسویه میان مردم و کارشناسان برنامه شکل بگیرد و نگرش و نظرات آنها نیز در گفتگو با کارشناسان مطرح و بررسی شود.

گفتگو پیرامون شهدا از طیف های مختلف اجتماعی و تاثیری که آنها در حوزه کاری خود در اجتماع داشته اند ، معرفی کتاب و مقالات در خصوص گام دوم، بررسی شبکه های مجازی به منظور الگوگیری از آنها در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، از دیگر بخش های این برنامه است که با حضور خانواده شهدا انجام می شود.

نقش من کاری است از گروه علوم قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما. به تهیه کنندگی امیر مسعود نراقی پور در فصل اول،در ۲۶ قسمت تولید شده و به روی آنتن می رود.

«باخانمان» از امشب به آنتن برمی‌گردد

چهاردهمین قسمت سریال کمدی باخانمان پس از چند روز وقفه، از امشب دوشنبه ۲۹ دی‌ماه روی آنتن شبکه سه می‌رود.

باخانمان به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، نویسندگی امیر برادران و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی پس از چند روز وقفه، امشب دوشنبه ۲۹ دی‌ماه روی آنتن شبکه سه می‌رود. پخش این سریال به دلیل فرارسیدن ایام فاطمیه از پنج‌شنبه هفته گذشته متوقف شده بود.

سازندگان این سریال که تصویربرداری را هم‌زمان با پخش نخستین قسمت‌های آن به پایان رساندند، این روزها تدوین بخش‌های باقی‌مانده را در دست انجام دارند.

تصویربرداری این سریال تابستان امسال با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در شمال تهران انجام شد. تاکنون ۱۳ قسمت از این سریال روی آنتن رفته است.

حسن پورشیرازی، شهره لرستانی، حسام محمودی، الهام اخوان، مارال فرجاد، امیر حسین طاهری، امیر کاظمی، فرزانه سهیلی، امیر آتشانی، مریم سلطانی، مه روز ناصر شریف، مهناز کرباسچیان، نصرت دادرسی، حامد وکیلی، گیتی معینی، سارا عابدی، امیر علی خانی و … با حضور سعید امیرسلیمانی، شهرام شکیبا، خسرو احمدی، امید روحانی و با هنرمندی افسانه بایگان و آتیلا پسیانی و با حضور افتخاری بهنام تشکر و شقایق دهقان بازیگران این سریال بوده‌اند.

باخانمان در طول هفته ساعت ۲۰:۴۵ پخش و روز بعد ساعت‌های ۱:۴۵ بامداد، ۹:۴۵ و ۱۴:۱۵ تکرار می‌شود.

از بی سوادی در جوانی تا استاد دانشگاهی در میانسالی

امشب در برنامه فرمول یک استاد دانشگاه از تجربیات خود در زندگی خواهد گفت.

فرمول یک که امشب ساعت  ۲۰ : ۲۳ دقیقه پخش می شود، میزبان خانم حسنه عفراوی است که تا ۲۱ سالگی از سواد چندانی بهره ای نداشته اما با وجود یک کودک خردسال و  محرومیت در روستا ، تصمیم به ادامه تحصیل می گیرد و پله های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت. اکنون وی استاد ۳ دانشگاه مهم کشور است.

حسنه عفراوی متولد سال ۵۵ است که در ۱۴ سالگی ازدواج کرد و صاحب فرزند شده است.

علاقمندان به شنیدن داستان زندگی این زن موفق که تمام زندگی اش مشغول کارآفرینی بوده و درحال حاضر در سه دانشگاه تدریس می کند ، امشب بیننده برنامه فرمول یک از شبکه یک باشند.

برنامه فرمول یک کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیماست که با تهیه کنندگی و اجرای سیدعلی ضیا ، دوشنبه تا چهارشنبه حدود ساعت ۲۰ : ۲۳ دقیقه از این شبکه پخش می شود.

واکاوی شعر و شخصیت قیصر امین پور در قاب تلویزیون

برنامه شب ادبیات در این هفته از پخش خود به واکاوی شعر و شخصیت قیصر امین پور می پردازد.

شب ادبیات که دوشنبه شب ها میزبان دوستداران ادب و اندیشه است، شامل دو میز شعر و روایت است که به ترتیب علیرضا بهرامی و محمدرضا شرفی‌ خبوشان عهده دار اداره آن هستند.

شب ادبیات در میز شعر این هفته که ۲۹ دی ماه به صورت زنده پخش می‌شود، با واکاوی شعر و شخصیت قیصر امین پور میزبان ارمغان بهداروند ـ روزنامه نگار و پژوهشگر ـ خواهد بود.

همچنین میز روایت این قسمت از برنامه موضوع (انسان ایرانی و روایت؛ زمان و گسست) را با حضور محمد مهدی رسولی ـ نویسنده شاعر و هنرمند ـ  بررسی خواهد کرد.

شب ادبیات از سری برنامه‌های «شب‌های هنر» است که دوشنبه هر هفته از شبکه چهار سیما با اجرای جواد مولانیا، به تهیه‌کنندگی احسان وحیدزاده و سردبیری دکتر حامد صلاحی از ساعت ۲۳  به روی آنتن‌ می رود.

از واکسن کرونا تا تعطیلی بزرگترین بازار دارک‌وب در «چرخ»

صدمین قسمت فصل هفتم چرخ ساعت ۱۹ امروز، دوشنبه ۲۹ دی ۹۹، با بررسی مهم‌ترین خبرهای این روزهای دنیاهای علم و فناوری روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.

در میز علم این قسمت چرخ، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه میزبان محمود حاج‌زمان، روزنامه‌نگار علم و سپیده شعرباف، روزنامه‌نگار علم است. شعرباف یافته‌های جدید درباره‌ی باکتری‌های زنده به‌عنوان محلی برای ذخیره‌سازی داده‌ها را بررسی می‌کند و حاج‌زمان به این سوال پاسخ می‌دهد که آیا می‌توان تزریق دوز دوم واکسن کرونا را به تاخیر انداخت یا نه.

در بخش دیگری از این قسمت چرخ محمد کرباسی و علی خورشیدی، دو روزنامه‌نگار فناوری، خبرهای مربوط به بسته شدن بزرگترین بازار دارک‌وب و فناورهای جدید روباتیک در نمایشگاه CES امسال را بررسی خواهند کرد.

دارک‌وب (وب سیاه) ‌به شبکه‌ای گفته می‌شود که از دسترس عموم خارج است و برای گشت‌زدن در آن باید از نرم‌افزارهای مخصوص استفاده کرد. اغلب این وب‌سایت‌ها به پسوند onion. ختم می‌شوند و ازطریق موتورهای جست‌وجو دردسترس نیستند. فروشندگان موادمخدر، هکرها، تروریست‌ها و افراد سودجو معمولا در این فضا فعالیت می‌کنند و ردیابی آنها دشوار یا ناممکن است. در بخش‌های دیگری از این قسمت چرخ، اسماعیل باستانی، گوینده و مجری رادیو و تلویزیون، داستان زندگی دکتر محسن هشترودی، نامدارترین ریاضیدان تاریخ معاصر ایران را روایت خواهد کرد.

فصل هفتم مجله‌ تصویری چرخ مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

چرخ چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود.  محمد جباری سردبیری و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی چرخ را بر عهده دارند.

مستند «تاریخ در عمق زمان» در چهارسوی علم شبکه چهار

مستند سه قسمتی تاریخ در عمق زمان در مجموعه چهارسوی علم شبکه چهار سیما به نمایش در می آید.

تاریخ در عمق زمان با نام اصلی (Deep Time History)به کارگردانی گابریل روتلو( Gabriel Rotello) محصول ۲۰۱۶ امریکا است و از ۲۹ دی ماه هر شب ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

در اپیزود اول از این مجموعه مستند جذاب و تاریخی، خواهیم دید: حدود ۸ هزار سال قبل از میلاد مسیح چگونه کشاورزی آغاز شد و اولین تمدن ها در اطراف زمین های کشاورزی شکل گرفتند. در این قسمت تاثیر کشاورزی در شکل گیری تمدن ها و دلیل پایدار ماندن تمدن باستانی مصر بررسی می شود.

در اپیزود دوم ، دوران کاوش های بزرگ دریایی ، پیدا کردن و تسخیر سرزمین های جدید ، دگرگونیهای جدیدی که با تلاش برای کشف ناشناخته ها مرتبط بود . نقش کریستف کلمب در داد و ستد های دریایی و آغاز برده داری به تصویر کشیده می شود؛ و نهایتا در اپیزود سوم شاهد انقلاب صنعتی و جنگ افزار های مدرن ، تغییرات ناشی از انقلاب صنعتی ، استفاده از قدرت بخار ، آغاز استفاده از خط تولید و اولین کارخانه خواهیم بود.

تاریخ در عمق زمان به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما ۲۹و ۳۰ دی ماه و ۱ بهمن ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۱۵ بازپخش می شود.

سریال خارجی «معما» از امشب در قاب شبکه چهار

مجموعه تلویزیونی پلیسی و جنایی معما از ۲۹ دی ماه هر شب ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه چهار سیما پخش می شود.

معما  به کارگردانی John Hawkesworth محصول سال ۱۹۸۹ انگلستان است. این مینی سریال ۶ قسمتی از دوشنبه هر شب ۳۰ دقیقه بامداد پخش و در ساعت ۱۸ بازپخش می شود.

پیتر داویسون، برایان گلور، گوردون جکسون از جمله نقش آفرینان این سریال هستند.

داستان این مینی‌سریال درباره‌ی یک گروه سارق بین المللی است که نقشه ای برای دزدیدن جام گرت که به دوره رنسانس تعلق دارد و در برجی نگهداری می شود طرح کرده اند . کمپیون که یک کارآگاه خصوصیست برای محافظت از جام و دستگیری دزدان وارد منطقه می شود و در نهایت نقشه آنها را نقش بر آب می کند ...

سریال معما به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما هر شب از شبکه چهار سیما پخش می شود.

قدردانی از شبکه قرآن سیما به جهت پوشش مسابقات سراسری قرآن کریم

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با ارسال نامه مراتب تشکر و قدردانی به جهت پوشش رسانه ای مطلوب  چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم توسط شبکه قرآن و معارف سیما را اعلام کرد.

مهدی قره شیخ لو رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با ارسال نامه به شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، مراتب تشکر و قدردانی به جهت پوشش رسانه ای مطلوب مسابقات سراسری قرآن کریم در سال جاری توسط این شبکه را اعلام کرد.

مستند «مرد عاشقانه ها» از شبکه چهار

مستند مرد عاشقانه ها با روایتی از زندگی داود فتحعلی‌بیگی، بازیگر، پژوهشگر، نویسنده وکارگردان نمایش‌های آیینی و سنتی ۲۹ دی ماه از شبکه چهار سیما پخش می شود.

مرد عاشقانه ها عنوان قسمتی دیگر از مجموعه حکایت دل است که به معرفی استاد داود فتحعلی‌بیگی می پردازد. این مستند دوشنبه ۲۹ دی ماه ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

داود فتحعلی بیگی متولد دانش‌آموخته مقطع کارشناسی نمایش از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. او علاوه بر کارگردانی، بازیگری، نویسندگی و پژوهشگری، مدرس دانشگاه است. فتحعلی‌بیگی از جمله فعالان عرصه هنرهای نمایشی است و در سال ۱۳۸۰ موفق به دریافت مدرک درجه یک هنری معادل دکتری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

فتحعلی بیگی برنده دیپلم افتخار نمایشنامه‌نویسی مسابقه بین‌الملل دوازدهمین جشنواره عروسکی تهران در ۱۳۸۷ است و مدیریت تالار محراب از ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۴ و مدیرت اداره تئاتر از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ را بر عهده داشته است. وی عضو و ریس هیئت مدیره انجمن تعزیه ایران ۱۳۸۴ تا به حال است و نمایش‌هایش در جشنواره‌های معتبر جهانی از جمله جشنواره عروسکی زاگرب در سال ۱۳۶۹ و جشنواره‌های آوینیون، پارما و آریوانودلاماره ایتالیا دارای رتبه‌های برتر شده است.

حکایت دل به تهیه کنندگی علیرضا حسینی وکارگردانی بیژن شکرریز، مستندی از زندگینامه ها، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور است که دوشنبه ها ساعت ۲۱ و سه شنبه ساعت ۱۴ از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار فرهنگ