شناورهای صیادی از رفتن به سمت آب‌های غرب هرمزگان خودداری کنند

بندرعباس- ایرنا- معاون عملیات دریایی وبندری بنادر غرب هرمزگان گفت: شناورهای سبک و صیادی از رفتن به سمت بنادر غرب استان به دلیل تند باد شمال غربی و شرایط نامساعد جوی از روز پنجشنبه هفته جاری تا یکشنبه هفته آینده خودداری شود.

خداداد پلاشی عصر دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: باتوجه به اخطار هواشناسی، شرایط نامساعد جوی در محدوده دریایی غرب هرمزگان به سواحل پارسیان و جزایر و بنادر بندرلنگه با سرعت حدود ۶۰ کیلومتر بر ساعت و احتمال وجود ارتفاع موج به بیش از چهار متر و مواج شدن دریا پیش بینی می‌شود.
وی بیان داشت: رفت و آمدهای شناورهای مسافری، تفریحی، تجاری و صیادی در بنادر غرب هرمزگان (چارک، بندرآفتاب، بندرلنگه و کیش) ممنوع می‌باشد.
این مسوول دریایی تصریح کرد: تمامی فعالیت‌های صیادی نیز از بنادر خمیر تا پارسیان ممنوع و قایق‌های صیادی از رفتن به دریا خودداری و از تمامی شناورها در لنگر مانده تقاضا می‌شود سریع وارد موج شکن ها و یا بنادر شوند و از سلامت تمامی دستگاه های ناوبری و مخابراتی خود اطمینان داشته باشند.
وی از تمامی تعاونی‌های صیادی و متولی موج شکن های مردمی خواستارشد نسبت به حلوگیری از خروج قایق ها، لنج های صیادی و شناورهای سبک و متوسط تا بهبود شرایط جوی اقدام فرمایند.
پلاشی اضافه کرد: سامانه ۱۵۵۰ مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بنادر غرب هرمزگان و کانال اضطرار دریایی (۱۶ vhf) به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش حوادث دریایی می‌باشد.
 در صورت بهبود وضعیت جوی، دریاروی مجدد شناورها متعاقبا اعلام خواهد شد و از تمامی مالکین قایق‌های صیادی و تفریحی خواستاریم ضمن خودداری از دریاروی در ایام مذکور از شب خوابی در دریا جلوگیری کنند.
 تند باد شمال غربی (باد چار چار) یکی از بادهای محلی خلیج فارس می‌باشد که به مدت چهار روز در روزهای پایانی دیماه و یا اوایل بهمن می‌وزد که همراه با غبار محلی و سرمای هوا می‌باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها