۲۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84189488
۲ نفر

برچسب‌ها

چین: پمپئو به دروغگویی، فریب و دزدی افتخار می ‎کند

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به دخالت «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در امور چین گفت: این دیپلمات ارشد آمریکایی که به دروغگویی، فریب و دزدی افتخار می‌کند، بار دیگر به جهانیان نشان داد که چگونه به «دروغگویی دیپلماتیک» تا آخرین روز کاریش ادامه می دهد.

به گزارش ایرنا از رادیو بین‌المللی چین، خانم «هوا چون یینگ» روز دوشنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن افزود: چین بارها «ویروس ها و دروغ های سیاسی» پمپئو را که پیوسته تکرار کرده، با نمایش حقایق افشا کرده است. این بازی های ضد چین بازار و محبوبیت چندانی ندارد.

پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در یک رشته توئیت عملکردش در مسأله چین را برشمرد و چین را در امور هنگ کنگ، سین کیانگ، حقوق بشر و مسائل مربوط به ویروس کرونا به شدت مورد حمله قرار داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: دیپلماسی دروغ پمپئو نه تنها اعتبار شخصی وی را به طور کامل زیر سئوال برد، بلکه صدمات جبران ناپذیری به چهره ملی و منافع ملی آمریکا وارد کرد، من معتقدم تاریخ دادرسی عادلانه ای برای وی رقم خواهد زد.

تحریم مقام های آمریکایی

این مقام چینی در ادامه در واکنش به احتمال تحریم ۶ مقام دولت مرکزی چین و هنگ کنگ از سوی آمریکا گفت: چین تصمیم گرفته است علیه مقامات نهادهای اداری دولتی، پرسنل کنگره و سازمان های غیردولتی و اعضای نزدیک خانواده آنها که رفتارهای بدی در مسایل مربوط به هنگ کنگ داشته اند، تحریم های متقابلی اعمال کند.

هوا خاطر نشان کرد: اقدامات مقامات آمریکایی مداخله در امور هنگ کنگ، مداخله در امور داخلی چین و حاکمیت قضایی چین است. آنها قوانین بین المللی و اصول اساسی روابط بین الملل را به شدت نقض کرده اند. چین قاطعانه با این اقدامات مخالف است و آن را به شدت محکوم می‌کند.

او بار دیگر تأکید کرد که هنگ کنگ، هنگ کنگ چین است. امور هنگ کنگ صرفاً امور داخلی چین است و ایالات متحده باید فوراً از مداخله در امور هنگ کنگ دست بردارد و مداخله در امور داخلی چین به بهانه های مختلف و به خطر انداختن امنیت ملی چین را متوقف کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار جهان