تلاش برای بهینه سازی مصرف انرژی جدی تر گرفته شود

تهران - ایرنا - وزارت نیرو در اطلاعیه‌ای با اشاره به ورود جبهه هوای سرد در روزهای پیش رو و افزایش مصرف سوخت، از هموطنان برای مدیریت بهینه مصرف در بخش برق و گاز دعوت کرد.

به گزارش روز دوشنبه  ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو،همزمان با نزدیک شدن موج جدیدی از سرما در کشور و افزایش مصرف سوخت و نیاز به پایداری تامین انرژی به منظور بهره‌مندی همه هموطنان به‌ویژه درمناطق سردسیر، به اطلاع می‌رساند؛ با وجود تلاش‌های شبانه روزی در وزارت خانه‌های نفت و نیرو برای تامین پایدار انرژی به‌ویژه در مصارف خانگی، تقاضا می‌شود مردم مانند همیشه با همیاری آگاهانه و متعهدانه در این امر مهم یاری کنند و با مدیریت بهینه مصرف سوخت به ویژه گاز و برق، سایر هموطنان خود را در دریافت مستمر انرژی بویژه در مناطق سردسیر کشور همراهی به عمل آورند.
به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد از چهارشنبه تا جمعه در غرب و شمال غرب کشور دمای هوا به‌طور محسوسی کاهش یافته و از چهارشنبه سامانه بارشی در کشور تقویت شود.

روند مصرف گاز در کشور به دلیل افزایش سرمای هوا در روزهای اخیر منجر به آن شد تا هفته گذشته برای ساعت‌هایی برق در برخی مناطق کشور قطع شود.

در همین رابطه سخنگوی صنعت برق با اشاره به برخی خاموشی‌ها در تعدادی از کلان‌شهرهای کشور از جمله پایتخت، گفت:‌ این خاموشی‌ها ناشی از کمبود سوخت نیروگاه‌هاست.

«مصطفی رجبی‌مشهدی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: به دلیل افزایش میزان مصرف گاز در بخش خانگی ناشی از افزایش سرما، عرضه سوخت گاز به نیروگاه‌ها با محدودیت روبرو شده است.

وی گفت:‌ این محدودیت عرضه سبب شده نیروگاه‌ها نتوانند نسبت به تامین سوخت گاز اقدام کرده و به همین دلیل برخی از آنها خاموش شده‌اند که همین مساله موجب بروز خاموشی‌ها شده است.

رجبی‌مشهدی، از تلاش برای تامین سوخت جایگزین برای این نیروگاه‌ها خبر داد و خاطرنشان‌کرد: با عرضه سوخت این خاموشی‌ها برطرف خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار اقتصاد