کولاک استقلال برای بازگشت به صدر؛ تراکتور از جمع مدعیان جاماند

تهران- ایرنا- تیم فوتبال استقلال در دیداری خارج از خانه مقابل تراکتور تبریز به برتری سه بر یک رسید و به صدر جدول بازگشت.

به گزارش ایرنا، امروز (دوشنبه) در دیداری حساس از هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران، تراکتور در دیداری حساس پذیرای استقلال در ورزشگاه یادگار امام (ره) بود که این بازی با برتری سه بر یک شاگردان «محمود فکری» به اتمام رسید.

استقلال با کسب این پیروزی ارزشمند به امتیاز ۲۲ رسید و دوباره به صدر جدول بازگشت و تراکتور هم ۱۶ امتیازی باقی ماند تا در این فصل هم برای مدعی بودن، کار بسیار سختی داشته باشد.

قضاوت این دیدار را «بیژن حیدری» با کمک‌های «حسن ظهیری» و «یعقوب حجتی» عهده دار بود.

هر دو تیم برای رسیدن به کسب سه امتیاز پا به میدان گذاشتند و در نهایت این استقلال بود تا با عملکردی مناسب به خواسته‌اش رسید.

وزش باد شدید بر روند بازی تاثیر منفی گذاشته و کار را برای بازیکنان سخت کرده بود. باد بیشتر روی دروازه تراکتور بود و اجازه نمی‌داد تیم تحت هدایت «مسعود شجاعی» عملکرد خوبی داشته باشد.

در دقیقه هشتم پاس عالی «مهدی قایدی» به «شیخ دیاباته»‌ رسید اما این مهاجم با ضربه‌ای نامناسب، توپ را هدر داد.

در دقیقه ۱۲ حمله بازیکنان استقلال با تکل مدافع میزبان دفع شد که شاگردان «محمود فکری» اعتقاد به پنالتی داشتند اما نظر داور تنها ضربه کرنر بود.

در دقیقه ۱۵ تراکتور صاحب موقعیتی خوبی شد که به سرانجام نرسید تا همچنان بازی بدون گل باشد.

بازیکنان تراکتور سعی بر کنترل روند بازی داشتند و از سوی دیگر استقلال با استفاده از سه مهاجم، تلاش زیادی برای گلزنی داشت.

در دقیقه ۲۹ توپ ارسالی میزبان با ضربه «محمد عباس‌زاده» همراه شد اما با اختلافی اندک از دروازه استقلال به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۸ اشتباه «مسعود شجاعی» موجب شد تا «شیخ دیاباته» با فرصت‌طلبی و به زیبایی، گل نخست بازی را برای استقلال به ارمغان آورد.

تراکتور نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرد تا شاید به گل تساوی برسد اما تلاش این تیم بی ثمر بود و این میهمان بود که عملکردی عالی داشت.

در دقیقه ۶۰ پاس خوب «ارسلان مطهری» موجب شد «مهدی قایدی» پشت مدافعان میزبان صاحب توپ شد و به‌راحتی دومین گل بازی را ثبت کرد.

چهار دقیقه پس از آن، حرکت عالی «داریوش شجاعیان» با پاس خوب قایدی همراه شد و او نیز دیاباته را در موقعیت گلزنی قرار داد تا سومین گل میهمان ثبت شود.

در دقیقه ۸۰ پاس «مسعود شجاعی» به «محمد عباس‌زاده» رسید تا او یکی از گل‌های خورده تراکتور را جبران کند.

در دقیقه ۸۴ «رشید مظاهری» با واکنشی دیدنی ضربه «عباس‌زاده» را دفع کرد.

در نهایت این دیدار با برتری سه بر یک میهمان همراه شد تا آبی‌های پایتخت به عملکرد مناسب خود در فصل جاری ادامه دهند.

ترکیب تراکتور

محمد رضا اخباری، هادی محمدی(محمدرضا خانزاده)، اکبر ایمانی، مسعود شجاعی، سعید مهری(محمد قادری)، مهدی تیکدری، میثم تیموری(احسان حاج‌صفی)، وفا هخامنش، حمید بوحمدان، میلاد فخرالدینی(اشکان دژاگه) و محمد عباس‌زاده

ترکیب استقلال

رشید مظاهری، محمدحسین مرادمند(سیاوش یزدانی)، محمد دانشگر، محمد نادری(متین کریم‌زاده)، وریا غفوری، مهدی مهدی‌پور، مسعود ریگی، داریوش شجاعیان(فرشید اسماعیلی، بابک مرادی)، شیخ دیاباته، مهدی قایدی و ارسلان مطهری

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =