افزایش تعهدات دارویی وتجهیزات پزشکی درصورت استفاده از نسخه الکرونیک

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از افزایش تعهدات دارویی و تجهیزات کمک پزشکی این سازمان بیش از تعهدات قانونی مصوب شورای عالی بیمه در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در جلسه مشترک با مدیران سازمان بیمه سلامت، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سازمان نظام پزشکی که به منظور افزایش هماهنگی در زمینه سامانه نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی برگزار شد، اظهار داشت: در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک و در قالب نظام ارجاع امکان پذیرش تعهدات بیشتری از سوی سازمان تأمین اجتماعی فراهم می‌شود.

وی همچنین استقرار سامانه نسخه الکترونیک را زمینه ساز ایجاد تحولات اساسی در خدمات درمانی ارزیابی کرد و گفت: در شهرهایی که فاقد مرکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی هستند، فرانشیز بستری بیماران تحت پوشش تأمین اجتماعی در مراکز درمانی طرف قرارداد صفر می‌شود و خدمات بستری بیماران به صورت رایگان خواهد بود.

وی ادامه داد: در همه شهرها نیز بیمه شدگان بالای ۶۵ سال در همه مراکز طرف قرارداد خدمات بستری را به صورت رایگان و فرانشیز صفر دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزایش تعهدات این سازمان در حوزه وسایل کمک پزشکی در بیمارستان‌های دولتی را از دیگر اقدامات قابل توجه برشمرد و گفت: تا کنون هزینه وسایل کمک پزشکی در بیمارستان‌ها به صورت مقطوع پرداخت می‌شد، اما به منظور ارتقاء خدمات و کاهش هزینه بیماران تحت پوشش، هزینه کامل این تجهیزات از سوی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

سالاری تأکید کرد: توجه به دغدغه‌های پزشکان و همه اجزای نظام سلامت کشور در پیشبرد طرح نسخه الکترونیک به طور جدی مورد توجه قرار دارد و هدف نهایی ما بهبود و ارتقاء خدمات درمانی به مردم است.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح نسخه الکترونیک، برنامه اصولی سازمان تأمین اجتماعی ایجاد مشوق‌های موثر برای پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد به منظور استفاده از سامانه بوده است و در مراحل بعد نیز این رویه تداوم خواهد داشت وامید است، با افزایش خدمات قابل ارائه از طریق سامانه نسخه الکترونیک شاهد افزایش استفاده از سامانه و حذف دفترچه‌های کاغذی باشیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با توجه به هماهنگی و تلاش مشترک سازمان‌های بیمه‌گر، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت استقرار کامل سامانه نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی در مراحل نهایی قرار دارد و امیدواریم که تا پایان سال شاهد تحقق اهداف تعیین شده و بهره‌برداری کامل از سامانه نسخه الکترونیک باشیم.

محمدمهدی ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت نیز در این جلسه گفت: استقرار نسخه الکترونیک و نظام ارجاع از مسائل بسیار مهم بوده و این برنامه از مسیر صحیح و به صورت مرحله‌ای و هدفمند اجرا می شود.

وی افزود: اجرای این برنامه موجب کاهش هزینه‌های القایی می‌شود و با تکمیل سامانه نسخه الکترونیک امکان تحول جدی در ارائه خدمات درمانی به عموم مردم فراهم می‌شود.

امیر نوروزی مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح هم در این جلسه گفت: با کلیت طرح نسخه الکترونیک و نظام ارجاع موافق و با سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت برای استقرار و موفقیت این برنامه‌ها همکاری داریم.

وی افزود: هماهنگی و کسب مجوزهای لازم نیز از سلسله مراتب فرماندگی نیروهای مسلح برای اجرای این برنامه‌ها در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح انجام شده و در کنار سایر اجزای نظام سلامت برای اجرای این برنامه تلاش می‌شود.

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی نیز در ادامه این جلسه عنوان کرد: اجرای برنامه‌های نسخه الکترونیک و نظام ارجاع مستلزم همراهی و همکاری جامعه پزشکی است و باید شرایط و اقتضائات کاری پزشکان در هرنوع برنامه ریزی به دقت مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اجرای دقیق و زمان‌بندی شده طرح و اطلاع رسانی و جلب رضایت پزشکان در اجرای این برنامه قطعا مورد توجه خواهد بود و در تمامی مراحل راهکارهای جایگزین وجود خواهد داشت تا خدمت رسانی پزشکان به بیماران بدون هیچگونه اختلالی تداوم یابد.

به گزارش ایرنا، طرح ۳۰۷۰ روز دوشنبه (۱۹ آبان) با حضور مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های این سازمان افتتاح شد.

این طرح با ارائه ۳۰ خدمت الکترونیک، ۷۰ میلیون مراجع از مجموع ۹۶ میلیون مراجع تامین اجتماعی به شعب وکارگزاری‌های این سازمان را کاهش می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جامعه