۶۸۵ میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۸۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال از ابتدای امسال تاکنون به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد این استان پرداخت شده است. 

قباد مبشری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات در قالب یک هزار و ۷۶۰ فقره بوده است. 

وی افزود: ۲ هزار و ۲۱۲ شغل با این میزان تسهیلات برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شده است.     

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عمده طرح ‌های اشتغالزایی ایجاد شده برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد این استان در حوزه های  دامپروری، کشاورزی و خدمات بوده است. 

مبشری عنوان کرد: بخش قابل توجهی از اشتغال ایجاد شده از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد برای مددجویان زیر پوشش بوده و در مواردی خاص نیز تسهیلات اشتغالزایی این نهاد حمایتی به افراد غیر زیر پوشش پرداخت می ‌شود. 

وی میزان تعهد امسال کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد اشتغال را پنج هزار و ۱۰۰ مورد اعلام کرد و ابراز داشت: نظارت بر روند اجرای طرح های اشتغالزایی ویژه مددجویان زیر پوشش کمیته امداد استان مستمر بوده که این امر موجب کاهش انحراف در آنها می شود. 

مبشری گفت: ۵۰ درصد اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد باید از طریق راهبری شغلی ایجاد شود. 

وی اظهار داشت: همکاری و مشارکت بانک‌ های عامل کهگیلویه و بویراحمد برای پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد این استان مطلوب و رضایت بخش بوده است. 

مبشری افزود: یکی از رویکردها و اولویت های مهم کاری کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد حرکت به سوی مشاغل خرد و خانگی است.  

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها