سه نقطه از عرصه های جنگلی رامسر دچار آتش سوزی شد

نوشهر - ایرنا - مدیر روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری رامسر از آتش سوزی سه نقطه از عرصه‌های جنگلی این شهرستان خبر داد.

علی مرادی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که این آتش سوزی ها امروز در عرصه های جنگلی  " مازیبن " بخش دالخانی و مناطق  " واچکلایه " و " سیارسی جیرکوه " (سوته) جواهرده رخ داد و نیروهای امدادی هم برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شدند.

وی افزود : در حال حاضر نیروهای امدادی منابع طبیعی ، هلال احمر ، یگان حفاظت محیط زیست و نیروهای مردمی در محل آتش سوزی منطقه سیارسی جیرکوه جواهرده در حال خاموش کردن آتش هستند.

مرادی گفت : بررسی های اولیه نشان می دهد که نزدیک به  سه هکتار از عرصه های جنگلی این منطقه در آتش سوخت .

وی افزود : آتش در عرصه های جنگلی منطقه واچکلایه که ۲ روز پیش خاموش شده بود ، ساعتی پیش دوباره شعله ور شد.

مرادی گفت که آتش سوزی در این منطقه در سطح وسیعی آغاز شده است که نیاز به نیروی پشتیبانی برای خاموش کردن دارد.

مدیر روابط عمومی منابع طبیعی رامسر افزود : آتش سوزی عرصه های جنگلی مازیبن بخش دالخانی هم توسط نیروهای امدادی مستقر در منطقه مهار شده است ولی در جریان آن حدود ۲ هکتار از عرصه های جنگلی خسارت دید.

وی تاکید کرد: با توجه به خشک بوده سطح زمین و وجود برگ های پائیزی در عرصه های جنگلی در صورت بی احتیاطی و خاموش نکردن آتش های افروخته شده ، منابع طبیعی و جنگل مازندران دچار آتش سوزی شده و آتش به سرعت هم گسترش می یابد.

مردادی عوامل انسانی را باعث بروز بیشتر آتش سوزی های چند روز گذشته در عرصه های منابع طبیعی این شهرستان معرفی کرد و گفت : با توجه به گستردگی آتش سوزی در منطقه ، نیازمند کمک تمامی نیروهای امدادی ، دهیاران و مردمی هستیم .

طبق گزارش منابع طبیعی رامسر ، از پنجشنبه گذشته تا امروز ۹ مورد آتش سوزی در عرصه های جنگلی این منطقه رخ داده است. 

مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه نوشهر هم اعلام کرد که بر اثر آتش سوزی های پنجشنبه و جمعه گذشته حدود پنج هکتار از عرصه های جنگل در آتش سوخت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha