۲۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 762
کد خبر: 84189255
۰ نفر

برچسب‌ها

کتاب «محبوب دل‌ها» منتشر شد

تهران- ایرنا - کتاب «محبوب دل‌ها» عنوان زندگی‌نامه شهید عبدالحمید شاه حسینی متولد محله نیاوران است که «نشر شاهد» بنیاد شهید و امور ایثارگران آنرا منتشر کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، کتاب زندگی‌نامه شهید عبدالحمید شاه حسینی در ۱۵ فصل به روایت ابعاد مختلف زندگی شهید در نبرد با دشمن می پردازد و ۳۷۳ صفحه دارد.

پاسدار شهید «عبدالحمید شاه حسینی» در تاریخ دهم آبان ۱۳۴۸ در محله نیاوران چشم به جهان گشود، وی در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۶۴ در منطقه ام‌الرصاص عملیات والفجر ۸ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فصل های این کتاب به زاده نیاوران، ورود به صحنه انقلاب، حضور در جبهه، عزیمت به سوریه و لبنان، بازگشت به جبهه های ایران، مجروحیت، مردان خیبری، جدال در فکه، پیش به سوی فاو، روایت وصال، انتخاب بزرگ، شیر میدان نبرد، دلداده اهل بیت علیهم السلام، شوخ طبعی ها و خصلت ها تقسیم می شود.

برای آشنایی با قلم نویسنده بخشی از کتاب را می‌خوانید: «هر جا حمید بود پاتوقی بود برای رزمندگان قدیمی، تا حدی که گردان حضرت قمر بنی هاشم (علیه السلام) دیگر نیروهایش همه مسوول دسته و مسوول گروهان بودند. شاید در مقاطعی چند فرمانده گردان بالقوه در کنار شهید «احمد ساربان نژاد» آماده ماموریت بودند ولی می توان به جرات گفت خیلی از رزمنده های قدیمی لشکر ۱۰ سید الشهدا (علیه السلام) خود روزگاری رزمنده گردان حضرت قمر بنی هاشم (علیه السلام) بودند.»

«عبدالحمید شاه حسینی» در کنار « احمد ساربان نژاد» عملیات های والفجر مقدماتی، والفجر ۱، ۲، ۴، طلائیه و خیبر را تجربه کرد و در عملیات خیبر، شهید احمد ساربان نژاد شاگردانش را تنها گذاشت و به دیدار حق شتافت.

کتاب «محبوب دل‌ها» در ۱۱۰۰ نسخه  توسط «نشر شاهد» منتشر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار جامعه