دمای هوای مراغه تا ۶ درجه کاهش می‌یابد

مراغه - ایرنا - دمای هوای مراغه بر اساس اعلام اداره هواشناسی این شهرستان به تدریج از امروز، دوشنبه تا حدود ۶ درجه کاهش، و ورزش باد تا ۲ روز دیگر ادامه می‌یابد.

همچنین طی سه روز آینده هوای مراغه نیمه‌ابری خواهد بود و در روز چهارشنبه پیش‌رو، بارش‌های پراکنده به ورزش باد اضافه می‌شود.
سرعت باد در زمان حاضر ۳۱ کیلومتر بر ساعت، بیشینه دما طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درجه و کمینه دما در این مدت سه درجه سانتی‌گراد است. 
انتظار می‌رود بارندگی ناچیز ۲۴ ساعت گذشته که تنها یک‌صدم میلی‌متر بوده است، در روز چهارشنبه بهبود یابد.

مردم مراغه تا ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کنند

محمدعلی معتمدی، مدیر توزیع برق مراغه با اشاره به اینکه مصرف لحظه‌ای برق ۷۰ تا ۸۰ مگاوت است، گفت: ساکنان شهرستان تا ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کنند تا در صورت افت دمای هوا، مشکلی در تامین برق ایجاد نشود. 

مشترکان گاز دمای رفاه را رعایت کنند

حسین دهقان، رییس اداره گاز مراغه نیز با اشاره به اینکه دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد است، گفت: افت فشار گاز در شهرستان تابعی از سرمای سراسری است اما به مشترکان گاز توصیه می‌شود تا دمای رفاه را رعایت کنند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، مصرف لحظه‌ای گاز در سطح شهرستان را ۱۱۵ هزار مترمکعب بر ساعت عنوان و ابراز امیدواری کرد که در تامین گاز مورد نیاز شهرستان مشکلی وجود نداشته باشد. 

ایستگاه هواشناسی مراغه جنب فرودگاه این شهرستان و در حاشیه جاده مراغه –  بناب قرار دارد و وضعیت جوی این شهرستان نیز تا حدود زیادی با برخی دیگر از شهرستان‌های همجوار مشابه است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها