برپایی نمایشگاه نقاشی در حمایت از کودکان سرطانی 

تهران- ایرنا- «من پیروزم» عنوان نخستین نمایشگاه نقاشی آنلاین شاگردان تارا بهبهانی است که عواید حاصل از فروش آثار آن صرف درمان کودکان مبتلا به سرطان موسسه محک می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی این نمایشگاه؛ تارا بهبهانی گفت: این چهاردهمین سال است که نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان را به نفع کودکان محک برگزار می‌کنم. امسال به علت کرونا و موانع آن برگزاری نمایشگاه به تاخیر افتاد و تصمیم گرفتیم نمایشگاه را آنلاین و به صورت مجازی برگزار کنیم.

وی افزود: این نمایشگاه بهانه ایست که دست به دست هم دهیم و به کوهای بالای اراج نگاهی بی اندازیم و بیمارستان تخصصی سرطان کودکان را که استوار ایستاده ببینیم و چشمان امیدوار به آینده بیماران کوچکش را دریابیم و کمک کنیم تا مخارج سهمگین بیماریشان تامین شود. 

این نقاش و پژوهشگر هنر ادامه داد: نقاشان همراه من هم در کنار و همراه شما در این حلقه پیروز و امیدوار اند که امسال هم با روش جدید برگزاری آنلاین بتوانیم گامی در جهت تحقق آرزوها و رویاهایمان، برای دوستان مبتلا به سرطانمان برداریم. دور نیست روزهای روشنی که پیروزی تمام کودکان مبتلا به سرطان را جشن می‌گیریم و واژه سرطان را برای همیشه از فرهنگنامه بیماری‌ها پاک می کنیم.

به گفته بهبهانی، نمایشگاه «من پیروزم» شامل نقاشی‌های ۶۴ هنرمند کودک و نوجوان ۸ تا۱۷ سال  که در قالب ۶۴ تابلوی نقاشی آبرنگ و رنگ روغن نمایش داده می‌شود.

تارا بهبهانی، نقاش و پژوهشگر هنر، ۱۸ سال است در زمینه آموزش نقاشی به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند. بیش از ۶۰۰ هنرجوی کودک و نوجوان را در این سال‌ها در زمینه نقاشی و خلاقیت هنری پرورش داده و و با حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی، جوایز متعددی از بی‌ینال‌های مختلف در خارج از کشور گرفته است.

این نمایشگاه ۳ بهمن ۱۳۹۹ بر روی وبسایت موسسه محک و صفحه اینستاگرام قرار می‌گیرد و تا ۱۰ بهمن ماه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ