بنیاد شهید به بودجه بیشتری نیاز دارد

تهران - ایرنا - نایب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی درباره بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۴۰۰ گفت: فراکسیون ایثارگران باید بودجه مناسبی را برای بنیاد شهید به تصویب برسانند تا خدمت رسانی شایسته‌ای به خانواده شهدا و ایثارگران انجام شود.

 به گزارش روز دوشنبه خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا از سایت شاهد، «سید جواد حسینی کیا» درباره بودجه پیشنهادی دولت برای بنیاد شهید در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: رقم بودجه پیشنهادی دولت برای بنیاد شهید با نیاز حقیقی این نهاد همخوانی ندارد. با توجه به کهولت سن پدران و مادران شهدا و افزایش هزینه درمان جانبازان باید گفت که این رقم پیشنهادی برای بنیاد شهید مناسب نیست.

وی با تاکید بر اینکه برای تعیین بودجه باید نیازهای حقیقی را در نظر گرفت توضیح داد: در حقیقت نیاز واقعی بنیاد برای خدمت رسانی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران سرافراز بیش از اینها است.

افزایش پرداختی های بنیاد شهید در گذر زمان

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به افزایش پرداختی های بنیاد شهید در گذر زمان اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید مشکلات خاص خود را دارد و باید برای ارائه بودجه همه جوانب را در نظر گرفته شود. امروز یکی از دغدغه های بنیاد شهید این است که بالارفتن در صد جانبازان، افزایش میزان پرداختی از سوی این سازمان را به دنبال را دارد.افزایش پرداختی های بنیاد شهید در گذر زمان موضوع مهمی است که در بودجه باید در نظر گرفته شود. 

خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران

حسینی کیا با تاکید بر اینکه خانواده شهدا و ایثارگران جایگاه ویژه ای در نظام اسلامی دارند اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند امروز زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. همه باید تلاش کنیم تا خدمتگزار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران سرافراز باشیم.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تلاش ما در فراکسیون ایثارگران بر آماده سازی شرایط در راستای ارائه خدمات شایسته به خانواده شهدا و ایثارگران است.

تصمیم داریم بودجه بنیاد شهید را افزایش دهیم  

وی با بیان اینکه تصمیم داریم بودجه بنیاد شهید را برای خدمت رسانی شایسته افزایش دهیم گفت: البته دولت محترم تلاش خود را برای ارائه بودجه ای در خور شان خانواده های شهدا و ایثارگران کرده است اما در فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی وظیفه داریم نظارت لازم برای بودجه مناسب بنیاد را داشته باشیم.» حسینی کیا توضیح داد: «تصمیم داریم بودجه پیشنهادی دولت برای بنیاد شهید را افزایش بدهیم.

بودجه پیشنهادی دولت در دست بررسی است  

نایب رئیس فراکسیون ایثارگران در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از ارائه بودجه از سوی دولت بررسی ها آغاز شد که هنوز هم ادامه دارد. اما اعضاء فراکسیون به این نتیجه رسیدند که رقم پیشنهادی از سوی دولت محترم با نیاز خانواده های شهدا و ایثارگران همخوانی ندارد.

حسینی کیا گفت: اعضای فراکسیون با بررسی همه جوانب تصمیم دارند بودجه مناسبی را برای بنیاد شهید به تصویب برسانند تا بنیاد شهید خدمت رسانی شایسته ای به خانواده شهدا و ایثارگران داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار جامعه