اسکواش خراسان شمالی تنها یک کورت برای تمرین دارد

بجنورد- ایرنا- رییس هیات اسکواش خراسان شمالی گفت: با گذشت یک دهه از راه اندازی این هیات، تنها یک کورت برای تمرین ورزشکاران این رشته ورزشی وجود دارد که آن هم ۱۵ سانتی‌متر با کورت استاندارد فاصله دارد.

صادق چراغ بیرجندی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کورت نیز پارسال با همکاری آموزش و پرورش در فضای انبار هنرستان آیت الله مدرس بجنورد، که بدون استفاده مانده بود، نصب و راه اندازی شد و ورزشکاران این رشته تنها در برخی از روزهای هفته امکان استفاده از این کورت را دارند.

وی با بیان اینکه در مسابقات جهانی اسکواش از کورت استاندارد تمام شیشه استفاده می شود، یادآور شد: تا قبل از راه اندازی این کورت،  از تک دیوار چوبی غیر استانداردی از جنس ام دی اف در سالن بدمینتون بجنورد استفاده می شد که بعد از اختلاف بین این هیات و هیات ورزشی بدمینتون، اسکواش کاران سال ها مکانی برای تمرینات خود نداشتند.

چراغ بیرجندی با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۰ ورزشکار مردو زن در این رشته ورزشی فعالیت می کنند، تصریح کرد: تا قبل از شیوع کرونا برای فعال سازی این رشته ورزشی در شهرستان ها برنامه ریزی شده بود ولی با شیوع این ویروس، برنامه ها متوقف شد و در حال حاضر تنها هیات ورزشی اسکواش بجنورد فعال است.

وی افزود: در واقع اسکواش یکی از رشته های ورزشی نوپای استان است که نبود کورت و عدم شناسایی این ورزش در بین مردم باعث شده است که تعداد کمی از افراد از آن استقبال کنند.

وی با اشاره به گسترش این ورزش نوپا در استان و پرورش استعدادهای ورزشی خاطرنشان کرد: با همکاری آموزش و پرورش قرار شده است تا دیوارهای هشت مدرسه در شهرستان بجنورد برای اسکواش آماده سازی و رنگ آمیزی شود تا شاهد گسترش اسکواش از سنین پایه باشیم.

رییس هیات اسکواش خراسان شمالی افزود: همچنین این هیات ورزشی تفاهم نامه ای با شهردای بجنورد برای راه اندازی کورتی در فرهنگسرای شهروند بجنورد امضا کرده است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha